Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
06/09/2021

Hotel Transylvania: Transformania, Amazon Prime ekranlarında olacak

2012’de yayınlanan ilk filmden bu yana dünya çapında 1 milyar dolardan fazla ciro yapan animasyon serisinin yeni filmi olacak Hotel Transylvania: Transformania, Amazon Prime ekranlarında olacak.

Hotel Transylvania 4 ya da diğer adıyla Hotel Transylvania: Transformania, serinin son filmi olarak Amazon Prime ekranlarında olacak. 2012’de yayınlanan ilk filmden bu yana dünya çapında 1 milyar dolardan fazla ciro yapan animasyon serisinin yeni filminin ani bir kararla sinemadaki gösterimlerden çekilip sadece Amazon Prime'da yayımlanma kararı alması, 12 yaşının altındaki çocukların Covid aşısı olamamasından kaynaklanıyor. Amazon Prime, bu anlaşma için kesenin ağzını sonuna kadar açtı ve Sony ile 100 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Normal takvimde 1 Ekim'de sinemalarda gösterilmesi planlanan filmin yeni gelişmelerden sonra Amazon'daki çıkış tarihi belli değil, ancak filmin Ekim ayı içerisinde ekranlara gelmesi bekleniyor.

 Derek Drymon ve Jennifer Kluska'nın ortaklaşa yönettikleri Hotel Transylvania: Transformania'nın senaryosunu Todd Durham ve Genndy Tartakovsky kaleme almış. Yeni filmin hikayesi, adından da anlaşılacağı üzere Dracula ve arkadaşlarının insana dönüşmesi ve insan olan Johnny'nin ejderhaya dönüşmesi ile başlarına gelen olayları konu alıyor. Van Helsing'in yeni icadı ile transformasyona uğrayan kahramanlarımız bir şekilde eski hallerine dönmeye çalışıyorlar. Selena Gomez, Andy Samberg, Molly Shannon, Steve Buscemi, Fran Drescher ve David Spade önceki filmlerde sesleri ile hayat verdikleri karakterleri ile geri dönüyorlar. Dracula'yı önceki filmlerde Adam Sandler seslendirirken bu filmde Sandler yerini Brian Hull'a bırakmış. Aynı şekilde Frankenstein'i seslendiren Kevin James’in yerini Brad Abrell almış.