Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
11/11/2019

Elisabeth Moss’un başrolünde olduğu The Invisible Man’den ilk fragman geldi

Universal Pictures, korku sinemasının klasikleri arasında gösterilen The Invisible Man'in yeniden çevriminden ilk fragmanı yayınladı. H.G. Wells‘in romanından sinemaya 1933'te ilk kez uyarlanan film, yeni haliyle bir hayli iddialı.

Universal Pictures, korku sinemasının klasikleri arasında gösterilen The Invisible Man'in yeniden çevriminden ilk fragmanı yayınladı. Senarist yönetmen Leigh Whannel'ın imzasını taşıyan filmin başrollerini iki önemli oyuncu paylaşıyor. The Handmaid's Tale dizisiyle dünyaca üne kavuşan, çifte Emmy ve Golden Globe ödüllü Elizabeth Moss'a geçtiğimiz yılın en çok izlenen korku temalı dizilerinden The Haunting of Hill House'un başrol oyuncularından Oliver Jackson-Cohen eşlik ediyor. The Invisible Man, klasik hikayesini günümüzün şartlarında revize etmesiyle dikkat çekiyor. H.G. Wells‘in romanından sinemaya uyarlanan 1933 yapımı The Invisible Man’e yeni bir yorum getirme iddiasıyla yola çıkan filmin gerilim dozu oldukça yüksek.  
 Biraz da konusuna değinelim: Yeni The Invisible Man, kendisine şiddet uygulayan eski erkek arkadaşının intihar ettiğini öğrenen Cecilia’nın hikâyesini anlatıyor. Cecilia ve erkek arkadaşının gerilim yüklü ilişkisi bir gece tamamen kontrolden çıkar ve Cecilia evden canını zor kurtarır. Saygın bir bilim adamı olarak tanınan sevgilisinin kendisini öldürmenin eşiğine gelmesi, Cecilia'da büyük travma yaratmıştır. Kardeşinin evine sığınan Cecilia, olayın ertesi günü alacağı haberle sarsılacaktır. Sevgilisinin intihar ettiğini ve kendisine oldukça yüklü bir misar bıraktığını öğrenen Cecilia, çok şaşırsa da durumda bir tekinsizlik fark eder. Kısa süre sonra yaşamaya başlayacağı paranormal olaylar Cecilia'nın hayatını kabusa çevirirken, sevgilisinin korkunç planı ortaya çıkacaktır! The Invisible Man'in ülkemizdeki vizyon tarihi 28 Şubat 2020 olacak.