Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
13/10/2017

Tamagotchi efsanesi orijinal haliyle döndü

Bandai, bir döneme adeta damgasını vuran sanal bebekleri piyasaya çıkışının 20. yılı dolayısıyla yeniden satışa sunuyor. 


İlk kez 1997'da Japonya'da piyasaya sürülen ve bir döneme adeta damgasını vuran Tamagotchi ya da herkesin bildiği adıyla sanal bebekler, 5 Kasım'da orijinal haliyle yeniden satışa çıkıyor. Satışta olduğu süre boyunca Türkiye'de de oldukça popüler olan Tamagotchi, kullanıcılarına oldukça basit bir görev veriyordu. Bir Tamagotchi'ye sahip olduktan sonra tek yapmanız gereken bu minik cihazın içinde doğan evcil hayvanınızı büyütmekti. Hangi hayvanı seçeceğinize başta karar veriyordunuz ve doğtuktan sonra evcil hayvanınızı besliyor, uyutuyor, altını temizliyor ve oyun oynuyorsunuz. Bunları ekranın çevresindeki tuşlara basarak yapıyordunuz ve bu görevleri eksik yaptığınızda ise sanal hayvanınız hayatını kaybediyordu.
Üretici şirket Bandai, Tamagotchi'nin 6 adet farklı dijital hayvanın olduğu yeni nesil Tamagotchi'leri piyasaya sürerken eski versiyondaki karakter tasarımlarına sadık kaldığını açıkladı. Ancak yeni sanal bebeklerin boyutu eskisine oranla daha küçük olacak. 15 dolar fiyata sahip yeni nesil Tamagotchi'lerin satışı global ölçekte olmayacak. Tamagotchi, 5 Kasım'da  ABD ve Japonya pazarlarında satışa çıkacak. Bu arada şirketten yapılan açıklmaya göre, bugüne kadar dünya genelinde tam 82 milyon Tamagotchi satılmış.