Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
12/10/2017

Smartify sanatseverlerin yeni gözdesi

Kısa süre önce lansmanını geçekleştiren Smartify'ın özellikle müze ve sanat galerisi gezmeyi sevenlerin çok işine yarayacağına eminiz.


21 Eylül'de Londra'daki Kraliyet Sanat Akademisi'nde lansmanı gerçekleştirilen Smartify, şimdiden sanatseverlerin gözde aplikasyonu olmayı başardı. Smartify, özellikle yurdışına sehayatlerinde müzeleri ziyaret etmekten hoşlananlara ilaç gibi gelecek gibi duruyor. Uygulamanın kullanımı da son derece basit. Tıpkı Shazam gibi çalışan Smartify, tarattığınız tablonun hangi sanatçıya ait olduğunu söylemekle kalmıyor, tablo hakkında detaylı bilgileri önünüze seriyor.
Üstelik Smartify'in veritabanı da her geçen gün genişliyor. Uygulama ilk aşamada Paris'deki Louvre müzesi, New York'daki Metropolitan Müzesi, Amsterdam'daki Rijksmuseum ve Londra'daki Wallace Koleksiyonu'ndaki tabloları içerse de, hizmet verediği müze ve sanat merkezi sayısı şimdiden 30'u bulmuş durumda. Örneğin uygulamaya son dahil olan müzeler arasında Moskova'daki The Pushkin State Museum of Fine Arts, Venedik'teki Museo Correr ve Saint Petersburg'daki State Hermitage Museum gibi önemli müzeler de var.  Ücretsiz uygulamanın hedefi 1 yıl içinde dünyanın tüm önemli müzelerinde aktif olabilmek.