Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
04/02/2020

Netflix'in en yeni rakiplerinden Quibi, 6 Nisan’da seyirciyle buluşacak

6 Nisan’da yayın hayatına başlayacak olan yeni stream kanalı Quibi, şimdiden adından söz ettirmeyi başardı. Tamamen mobil cihazlarda deneyimlenmek için özel olarak kurgulanan içerikler sunacak olan platform, içeriğiyle farklılaşacak.

Daha önce Disney ve Dreamworks’de de çalışan Jeffrey Katzenberg’ün kurucusu olduğu çiçeği burunda streaming platformu Quibi, büyük ekrana özel çekilen sinematografiye sahip yapımlara hiç yüz vermeyen bir platform olacak. Dahası öyle 40 dakika ya da bir saatlik içeriklere de paydos! Quibi, tamamen mobil cihazlarda deneyimlenmek için özel olarak kurgulanan içerikler sunacak ve içeriğinde yer alan dizi bölümleri 10 dakikadan uzun sürmeyecek. Quibi, metroda, kafede, okulda hatta işyerindeki molalarda, insanların hızla takip edebilecekleri, kolay seyredilen, 10 dakikalık şovlarla yükselmeyi planlıyor. Hazırlanacak şovların bazıları, telefonun dik şekilde tutulduğunda da rahatça seyredilmesi için vertical olarak kayıt altına alınacak ki, bu şov dünyasında bir ilk olacak.
 Quibi, gerçekten de zamanın ruhunu mu yakalıyor yoksa insanların bu mobil yaşam sebebiyle düşen algı ve konsantrasyon seviyelerini sömürmeyi mi amaçlıyor henüz emin değiliz. Yine de çevrim içi seyir piyasasına benzeri olmayan bir deneyim sundukları aşikâr. Quibi, pek çok global stüdyo tarafından kendi platformuna özel içerikler üretilen bir habitat haline gelecek! The Walt Disney Company, NBCUniversal, Sony Pictures, WarnerMedia, Liberty Global, ViacomCBS ve Alibaba Group çoktan Quibi ile içerik anlaşmaları yaptılar bile! Steven Spielberg bile sıradaki dizi projesini Quibi'ye özel çekeceğini duyurdu! Quibi, halihazırda Steven Spielberg, Ridley Scott, Alexander Wang, Kris ve Kendall Jenner gibi isimlerle anlaşmayı başardı. Bakalım bu "çılgın proje" alternatif seyir alışkanlıkları geliştirmemize neden olacak mı? Bunun cevabını Quibi, 6 Nisan’da seyirciyle buluştuğunda alacağız.