Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
28/02/2016

Kokulu çalar saat: Sensorwake

19 yaşındaki Fransız mühendislik öğrencisi Guillaume Rolland sabahları size dar eden çalar saat terörünü en aza indirmek için Sensorwake’i icat etmiş.

Uykunuzun en tatlı yerinde bas bas bağırıp okula, işe, uçağa yetişmek için kalkmanız gerektiğini söyleyen çalar saatinizle aşk yaşadığınız söylenemez değil mi? Hadi itiraf edin ondan nefret ediyorsunuz. Ama yalnız değilsiniz, hatta çalar saatlerden sizden daha çok nefret eden bir arkadaş var ve bakın ne üretmiş? 19 yaşındaki Fransız mühendislik öğrencisi Guillaume Rolland sabahları size dar eden çalar saat terörünü en aza indirmek için Sensorwake’i icat etmiş. Bu saat çalmıyor dilediğiniz kokuyu yayıyor ve sizi ayıveriyor! 

Roland’a göre insanoğlu iPhone ile uyanmaya mahkum değil ve bu konuda kendisiyle tamamen hemfikiriz... Peki sistem nasıl çalışıyor? Saatinizin bir haznesi var ve oraya koku kapsülleri koyup uyanmak istediğiniz saati kuruyorsunuz. Saatinizin çalma vakit gelince içine koyduğunuz kapsüle göre saat sizi taze kahve, krosan veya sabahları yemek içmekle aranız iyi değilse orman veya deniz kıyısı kokusu ile gayet mutlu uyandırıyor. Nasıl rüya gibi değil mi? Sensorwake’in fiyatı 89 dolar, kapsüllerin tanesi ise 99 cent.