Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
02/11/2019

Huawei Watch GT 2’yi kolunuzdan hiç çıkarmayacaksınız!

Sağlıklı yaşam için illa spor salonlarında saatler geçirmenize gerek yok! #hiççıkarma mottosuyla satışa sunulan Huawei Watch GT 2, sağlıklı yaşam felsefesini benimseyenlerin adeta yeni koçu olacak!

Sağlıklı yaşam, günümüzün en önemli trendlerinden biri. Doğru beslenme, kaliteli uyku ve spor ise, sağlıklı yaşamın edeta altın kuralları... Huawei, sağlıklı yaşam felsefesini benimseyen, bir spor salonuna gitmese bile en azından yürüyüş yaparak sağlıklı olmaya çalışanlara, yepyeni ürünü Huawei Watch GT 2 ile sesleniyor. #hiççıkarma mottosuyla satışa sunulan saat, sağlıklı yaşam felsefesini benimseyenlerin adeta koçu olacak!

 


Yapılan araştırmalara göre, spor meraklıları akıllı saatlerinden en çok profesyonel spor veri izleme ve tam kapsamlı deneyim bekliyor. Huawei, Kirin A1 yongasıyla güçlendirdiği yeni nesil akıllı saati Watch GT 2 ile spor tutkunlarına işte tam da bunu sağlıyor. Nasıl mı, hemen anlatalım: Üç boyutlu cam tasarımıyla, daha geniş ve sınırsız bir ekran oluşturan ilk akıllı saati olma özelliğini taşıyan Huawei Watch GT 2, cep telefonlarına Bluetooth ile bağlantı kuruyor ve 150 metreye kadar Bluetooth çağrılarını destekliyor. Saat, telefon rehberi işlevini de desteklediği için iletişim bilgileri saate kaydedebiliyor ve kolayca arama yapılabiliyor. Saat, 500 mp3 şarkı barındırılabilecek geniş depolama kapasitesi ile geldiğinden egzersiz yaparken müzik kolayca yönetebiliyor.
 Huawei Watch GT 2, spor modunda sekiz açık hava sporu (koşu, yürüyüş, patika koşusu, bisiklet, açık deniz, triatlon) ve yedi kapalı salon sporu (Yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme havuzu, serbest çalışma, eliptik makine, kürek makinesi) dahil olmak üzere 15 spor modunu destekliyor. Bu 15 spor modu için akıllı saat, yaklaşık 190 veri türünün tam ve kesintisiz izlenmesini sağlıyor. WATCH GT 2, farklı sporlar için hedefli egzersiz öncesi veri analizi, egzersiz sırasındaki veri kayıt analizi ve sonrasında profesyonel tavsiyeler sunuyor.
 Huawei, akıllı giyilebilir ürünler alanında, tüketicilerin kendi sağlıklarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmayı yeni akıllı saatiyle bir üst seviyeye çıkarmış durumda. Saat, spor modunda olmadığı sürece, kalp atış hızı 100 bpm'nin üzerindeyse veya 10 dakikadan fazla bir süre 50 bpm'nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Kullanıcılar ayrıca gerçek zamanlı olarak sağlık bilgilerine göz atmak için Huawei spor ve sağlık uygulamasındaki verileri de görebiliyorlar. Huawei Watch GT 2, aynı zamanda kullanıcıların HRV (kalp atış hızı değişkenliği) değerlerini kaydederek ve kullanıcının stres endeksi hakkında geri bildirim sağlayarak stresi azaltmasına yardımcı olan kendi geliştirdiği HUAWEI TruRelax teknolojisi ile birlikte geliyor. Ek olarak, kullanıcıya belirli bir süre sonra ayağa kalkmasını ve hareket etmesini hatırlatan bir hareketsizlik uyarısı da sisteme entegre edilmiş.
 Kalp atış hızı izlemeye ek olarak, uyku izlemesi kullanıcıların ilgilendiği başka bir işlev. Düşük kaliteli uyku, günümüzde çoğu kişi için büyük bir sorun haline gelmiş durumda. Huawei TruSleep 2.0 uyku kalitesini, gerçek zamanlı kalp atış hızını, uyku nefes kalitesini izliyor ve uyku kalitesini değerlendirmek için büyük veri analizi kullanıyor. Tüm bunları yaptıktan sonra da kullanıcıların uyku kalitesini iyileştirmelerine yardımcı olmak için raporlar sunuyor.