Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
07/12/2020

Capcom, Street Fighter ve Mega Man'i Retro Station'a sığdırdı

Capcom, retro oyun tutkunlarına içinde Street Fighter ve Mega Man oyunlarının olduğu mini bir konsol çıkardı. Capcom Retro Station, 210 dolar fiyatla, 1 Aralık’tan itibaren meraklılarına satışa sunuldu.

Japon video oyun geliştiricisi Capcom, içinde Street Fighter ve Mega Man oyunlarının yer aldığı retro görünümlü şık bir mini oyun konsolu satışa çıkardı. Geçmişin bilgisayarına ve atari istasyonlarına atıfta bulunacak şekilde tasarlanan Capcom Retro Station, üzerinde altı düğme ve bir joystick bulunan kontrol paneline ve 20 santimetrelik bir ekrana sahip. Bu güzelliğin tasarımda şirketin adeta imzası niteliğindeki mavi ve sarı renkler kullanılmış.

Arka tarafta bir HDMI girişi ve oyun deneyimini yükseltmek isteyenler için bir kulaklık girişi yer alıyor. İçindeki oyunlara gelecek olursak; bu minik canavarda Street Fighter ve Mega Man serilerinden Street Fighter II, Street Fighter II Champion Edition, Super Street Fighter II, Super Street Fighter II Turbo, Super Puzzle Fighter II Turbo, Mega Man: The Power Battle, Mega Man 2 The Power Fighters, Mega Man X, Mega Man Soccer ve Mega Man & Bass dahil olmak üzere 10 oyun yer alıyor. Capcom Retro Station, 210 dolar fiyatla, 1 Aralık’tan itibaren meraklılarına satışa sunuldu.