Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TEKNOLOJİ
05/11/2018

Bose Sleepbuds uyku kulaklığı ile keyifli uykular

Gürültüyü maskeleyerek uyku kalitesini arttırmayı hedefleyen Bose Sleepbuds, istenirse seçilecek 10 farklı ses ile ideal rahatlama yöntemi de sunuyor.


İyi hissetmek, sağlıklı olmak ve potansiyelimize erişmek için uykuya fazlasıyla ihtiyacımız var. Araştırmalara göre dünya genelinde insanların yüzde 60’ı uykuya dalma, uykuda kalma veya uyanma problemi yaşıyor. İşte tam da bu noktada ses sistemi, hoparlör ve kulaklık konusunda dünyanın en önemli isimlerinden Bose, devreye giriyor ve ‘Gürültü Maskeleme’ teknolojisini yeni bir konseptte kullanarak karşımıza çıkarıyor: Bose Sleepbuds 
Bose Sleepbuds kulaklıkların diğer gürültü önleyici kulaklıklardan en önemli farkı gürültüyü önlemek yerine maskelemesi. “Ses bilgimizi, gürültü yönetimindeki uzmanlığımızı, ufak elektronik devreler üretmekteki becerimizi ve konforlu kulaklıklar yapmadaki teknik bilgimizi hak ettiğiniz uykuyu geri almanız için bir araya getirdik” açıklamasında bulunan Bose mühendisleri, minimal boyut, hafif yapı ve şık tasarımla dizayn edilen Bose Sleepbuds kulaklıkların tüm gece kullanıma uygun olduğunu özellikle belirtiyor.

Bose Sleepbuds kulaklıkları, bu yeni teknolojide rahatsız edici seslerin pasif olarak engellenmesiyle kulaklık uçlarının geçirdiği sesi maskelemesi için tasarlanmış seslerden birini birleştiriyor. Maskeleme ve pasif engelleme beraber sinerji içinde çalışarak maskelemenin uykunuza dalarken dikkatinizi çekmeyecek rahatlatıcı olacak düşük volümlerde dinlenebilmesini sağlıyor. Sadece 15 gram ağırlığında olan kulaklıklar, ayrıca istenirse seçeceğiniz 10 farklı ses ile size ideal rahatlama yöntemini sunuyor. Yani horlama seslerini, köpek havlamasını veya komşunun gürültüsünü duymak yerine dalga sesleri, yaprak hışırtıları gibi önceden kulaklıklara yüklenmiş 10 yatıştırıcı sesi duyacaksınız! Sleepbuds kulaklıkların içinde bulunan küçük bir şarj edilebilir pil ile kulaklık 16 saat boyunca çalışabiliyor.