Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
05/08/2020

Vans’ten Amerika'nın en sevilen ailesine özel koleksiyon: Vans X The Simpsons

Sokak giyiminin sevilen markalarından Vans, 30 yılı aşkın süredir pop kültürün bir parçası olan The Sipmsons ile işbirliğine giderek ayakkabı, tekstil ve aksesuardan oluşan Vans x Simpsons Koleksiyonu'nu satışa sundu.

Kendi başına bir Amerikan ikonu olan Vans, bu son iş birliğini Amerikan kültürüne saygı duruşunda bulunmak için kullanıyor. Banliyö aile yaşamına eğlenceli bir bakış açısı getiren televizyon dizisi The Simpsons, 30 yılı aşkın süredir pop kültürün bir parçası oldu. Bu sezon Vans, tarihi diziden ikonik anları yansıtan ayakkabı, tekstil ve aksesuar koleksiyonuyla The Simpsons'ı onurlandırıyor. Vans x Simpsons koleksiyonu, Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan Simpsons ailesini hayranlarının takdir edeceği kareler ve referanslarla kutluyor. Koleksiyondaki önemli parçalardan ikisini Sk8-Hi ve Chukka Pro oluşturuyor. Simpsons ailesinin tüm fertleri, tanıdık mavi ve sarı tonlardaki ikonik checkerboard baskılı Sk8-Hi’ın üzerinde kendilerine yer buluyor.
 8 farklı tarzda ayakkabı stili, sevilen Simpsons karakterlerine saygı duruşu niteliğinde koleksiyonda yer alıyor. Moe ve Bouviers karakterleri Old Skool stilde kendilerine yer bulurken, Scratchy ise Era’da karşımıza çıkıyor. Lisa, lavanta renkli bir Sk8-Hi'de yer alırken, Bay Plough haklı olarak Sk8-Hi MTE stilinde hayat buluyor. Ayakkabı koleksiyonunun son parçaları ise, ünlü Homer Simpson donutlarından esinlenen pembe renkli Slide-On sandaleti ve kaykay yapmaya çok uygun Slip-On Pro'dur.
 The Simpsons hayranları koleksiyonun tekstil tarafında, pek çok kadın ve erkek parçaları bulabiliyorlar. Lisa Fleece, mor renkli, raglan kollu ve ön ve arka tarafında parlak "Lisa Simpson for President" yazısına sahip bir polar üstte karşımıza çıkıyor. Buna eşlik eden Simpsons Check Sırt Çantası, Vans’in ikonik checkerboard baskısının The Simpsons'tan esinlenilmiş sarı renkli versiyonunun üzerine, Lisa’nın yakın çekim portre baskısına ve ön fermuar cebinde kauçuk bir logo yamasına sahip. Lisa’nın parçaları, “Lisa 4 Prez” baskılı kısa kollu tişört ile uyumlu bir şapka ve bel çantası ile tamamlanıyor.Erkek giyiminde ise, The Simpsons kısa kollu tişört, göğüs kısmında bir logoya sahip olup, arka tarafındaki aile portresi şovun ünlü kanepe fotorafına bir övgü sunuyor.
 Koleksiyon, Simpson ailesinin bütün fertlerinin yer aldığı ve kollarında logoların yer aldığı beyaz ve siyah renkli kapüşonla tamamlanıyor. Göze çarpan bir diğer parça ise; arkasında ve önünde bir Bart kafatası baskısı bulunan mavi kapüşonlu. The Simpsons uzun kollu tişört, elinde sprey boya tutan “El Barto”yu ağırlarken, örme kısa kollu tişört Bart Simpson kafatasları ve kemikleri ile dolu.