Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
22/11/2019

Unutma, adımın kadar sağlıklısın!

Yürüyüş, eğlenceli bir aktivite olmasının yanı sıra fiziksel ve psikolojik açıdan da son derece faydalı bir eylem. Huawei Watch GT 2, yürürken kolunuzdan asla çıkarmak istemeyeceğiniz bir yol arkadaşınız olacak!

Sağlıklı bir yaşam için, bolca hareket edip vücudu aktif tutmak son derece önemli. Bunun için illa bir spor salonuna yazılıp binlerce lira vermenize de gerek yok. Belki basit gibi gelebilir, ama sadece yürüyüş bile tek başına vücudunuzun pek çok ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak bir aktivitedir. Yürüyüş, eğlenceli bir aktivite olmasının yanı sıra fiziksel ve psikolojik açıdan son derece faydalı bir eylemdir de. Yürüyüşün kalp sağlığından metabolizmanın hızlanmasına, fazla kiloların atılmasından ruhsal ve nörolojik rahatsızlıkların önlenmesine kadar pek çok alanda önemli rol oynadığı kanıtlamış durumda. Ayrıca serotonin ve endorfin gibi mutluluk kimyasallarının üretilmesinde önemli bir etken olması nedeniyle, stresle mücadelede çok etkili bir yöntem olduğunu da unutmamak gerek.
 Peki, sağlıklı bir vücut için günlük ne kadar yürüyüş yapmak gerekiyor? Araştırmalar, insan metobolizmasının günde en az 5 bin adım atmak üzere tasarlanmış bir yapısı olduğunu gösteriyor. Bu rakamın altına düşülmesi halinde sağlık açısından olumsuz durumlar oluşma ihtimali artıyor. İdeali ise, 7 bin 500 ila 10 bin aralığı... Genç ve orta yaşlarda günde 7 bin 500 adım yeterliyken, ileri yaşlarda bu rakamın en az 10 bin olması tavsiye ediliyor. Tabii bu rakamlar, kişinin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin aşırı kilo, çağımızın en önemli sorunlarından biri bildiğiniz gibi. Yürüyüş esnasında 25. dakikadan itibaren yağ yakmaya başlandığı için, iyi bir diyetle birlikte, düzenli ve tempolu yürüyüş ile bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün.
 Huawei Watch GT 2, işte yapacağınız bu yürüyüşlerde en önemli yardımcınız olma iddiasıyla satışa sunuldu. Kullanıcıların sağlıklı yaşam alışkanlıkları ve yaşam tarzları geliştirmelerine yardımcı olmak için gün boyu fiziksel durum bilgisi sağlayan saat, kullanıcıya belirli bir süre sonra ayağa kalkmasını ve hareket etmesini hatırlatan bir hareketsizlik uyarısına da sahip. Her gün atılan adım sayısını, yakılan kaloriyi ve ayağa kalkma sayısının kaydını tutan Huawei Watch GT 2, kolunuzdan hiç çıkarmak istemeyeceğiniz bir yol arkadaşınız olacak. Zaten bu yüzden de mottosu #hiççıkarma!
 Şık görünümüyle diğer akıllı saatlerinden ayrışan ve adeta bir moda ürünü gibi gözüken saatin en önemli özelliklerinden biri de, rakiplerinin çok üzerinde bir performans sağlayan pil ömrü. Özel Kirin A1 işlemcisiyle donatılan Huawei Watch GT, güçlü bir ses işlem birimini, ultra düşük güç tüketimi uygulama işlemcisini ve ayrı bir güç yönetim birimini bir araya getiriyor. Günlük kullanımda, Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Nabız Takip Modu, haftada 30 dakikalık Bluetooth çağrısı, 30 dakikaya kadar müzik çalma; 90 dakikalık egzersiz ve geceleri bilimsel uyku modu açıkken iki hafta boyunca sürekli çalışabiliyor.