Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
12/01/2017

Oyuncak bebeklere gerçekçi makyajlar yapan kadın: Sonia Singh

Kız çocuklarının olmazsa olmaz eğlencelerinden biri olan oyuncak bebekler, ilk defa bu kadar gerçek görünüyorlar!

Küçük çocukların, özellikle de kız çocuklarının ellerinden düşmeyen oyuncak bebekler ile ilgili bugüne kadar pek çok haber okudunuz. Yeri geldi bu oyuncakların çocuklar üzerindeki olumlu / olumsuz etkileri konuşuldu, yeri geldi bu oyuncakların “ideal vücut ölçüsü” algısı yaratarak toplumda şekilcilik dürtüsüne sebep olduğu savunuldu.
Avustralyalı anne Sonia Singh ise olaya farklı bir açıdan yaklaşıp, bu oyuncakların gerçek insanlara hiç benzemediklerini öne sürmüş ve başlamış her birine gerçekçi suratlar çizmeye. Bu iş, bir noktadan sonra bir hobi olmaktan çıkıp ticarete bile dönüşmüş. Singh, gerçekçi yüz hatları çizip, gerçekçi makyajlar yaptığı bu oyuncak bebeklere bir de gerçekçi kıyafetler tasarlayınca, kendine Tree Change Dolls adında yeni bir online market yaratmış. Siz de isterseniz bu oyuncakları Etsy üzerinden sipariş edebilirsiniz.
Bu arada Etsy demişken, daha önce sayfalarımızda yer verdiğimiz pek çok Etsy ürününe şu adresten ulaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli alışverişler dileriz...