Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
05/10/2017

Modern mimari harikası mini ev

Rook Tiny House, modern mimarinin pek çok detayını modüler bir eve sığdırmayı başarmış. Gözlerinize inanamayacaksınız!


Tennesse eyaletine bağlı Chattanooga şehrinde hizmet veren Wind River Homes, kırsal bir bölgeye de uygulansa şehirli bir havaya sahip olan ve Rook Tiny House adı verilen bu modüler evleri inşa ediyor. Evin dış cephesinde kullanılan ve şehir havasını yansıtan renklerle boyanmış vidaları gözüken kaplama, Rook Tiny House'a maskülen bir hava katıyor.
Aynı inşa kimliği iç döşemelerde de dikkat çekiyor; eski tip zikzak döşeli ahşap parkeler, açıkta bırakılmış tuğla duvarlar ve adeta bir inşaat havasını yansıtan basamaklarla bir modüler evden ziyade şehrin merkezinde bulunan modern bir yapıyı anımsatıyor.
Yetenekli tasarımcılar, Rook Tiny House'un mütevazı iç hacmini olabildiğince etkin kullanmayı başarmışlar. Çamaşır yıkama ünitesi, banyosu, birkaç hamlede ofis haline gelebilen gizli mobilyalarıyla hem yaşamak hem de çalışmak için ideal alanı yaratmak hedeflenmiş.
Wind River Homes mimarlarının başarılı dokunuşlarıyla adeta bir modern loft'u anımsatan bu modüler evin fiyatıysa rakiplerine göre biraz daha iddialı. Rook Tiny House'a sahip olmak isteyenler 100.000 dolar gibi bir parayı gözden çıkartmak zorunda. Ne dersiniz, böyle bir evde yaşamak hiçte fena olmazdı değil mi?