Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
01/09/2020

Kickstarter'da fonlanan modüler gitar Reveho Slite ile tanışın

Plastik bir üst ve alt gövde, modüler bir iki parçalı akçaağaç sap ve alüminyum orta kısım dahil olmak üzere beş ana parçadan meydana gelen Reveho Slite, 20 saniyeden kısa sürede tam teşekküllü bir gitara dönüşebiliyor.

Gitar sahibi olanlar çok iyi bilir, gitarla seyahat etmek hiç de öyle kolay değildir. Ağır enstrümanların nakliyesi özellikle müzik grupları ve turnedeki müzisyenler için daima bir külfet olsa da Reveho gibi şirketler daha modüler bir gelecek için yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Marka, şimdiye kadar gördüğümüz en kompakt altı telli enstrümanlardan biriyle karşımıza çıktı. Kickstarter aracılığıyla fonlama kampanyası başlatılan Reveho Slite, gitar tutkunları ve sanatçılar için ortaya ilginç, modüler bir tasarım koyuyor.

Bu benzersiz enstrüman, söküldüğünde derli toplu bir hal alıyor ve turnenin bir sonraki durağında kullanılmak üzere 18x11x4 inçlik bir seyahat çantasına sığabiliyor. Plastik bir üst ve alt gövde, modüler bir iki parçalı akçaağaç sap ve alüminyum orta kısım dahil olmak üzere beş ana parçadan meydana gelen Slite, 20 saniyeden kısa sürede tam teşekküllü bir gitara dönüşebiliyor.
 


Enstrümanın kurulumu tamamlandıktan sonra, analog ve dijital sinyaller gitarın parçaları arasında iletişim kurulsa da yine de geleneksel şekilde gitarın akordunu yapmak gerekiyor. Sosyal ortamlarda gitar çalmaya bayılanlardansanız ancak normal boyutta bir amfi/kablo kurulumunun biraz fazla yorucu olduğunu düşünüyorsanız; Slite'ta dahili bir ön amfi, hoparlör ve güç kaynağı bile bulunuyor. Bu güzelliğin tek handikapı ise 1500 Euro gibi dudak uçuklatan fiyatı.