Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
21/08/2020

Japan Railways'ten efsane animasyon Toy Story'nin 25. yılı şerefine güzellik

Efsane animasyon Toy Story'nin 25. yıl dönümüne gün sayarken, Japon demiryolu şirketi JR (Japan Railways), Pixar temalı özel bir hızlı tren hazırlığında olduğunu açıkladı ve gönlümüzü feth etti.

12 Eylül 1995’te gösterime giren Toy Story (Oyuncak Hikayesi), kuşkusuz sinema tarihinin en başarılı animasyonlarından biri. En İyi Özgün Senaryo Oscarı’na aday gösterilen ilk animasyon film olan Oyuncak Hikayesi, aynı zamanda “You’ve Got A Friend In Me” ile En İyi Özgün Şarkı dalında da Oscar’a aday gösterildi. Yönetmen John Lasseter ise bu filmle Akademi Özel Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Pixar’ın ilk uzun metrajlı animasyon filmi olan Oyuncak Hikayesi, 2005 yılında Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmeye başlandı.

 


Toy Story'nin 25. yıl dönümüne gün sayarken, Japon demiryolu şirketi JR (Japan Railways), Pixar temalı özel bir hızlı tren hazırlığında olduğunu açıkladı. Yeni tren, Japonya'nın güneyine, Kyushu adasına, mahsus olacak ve Hakata, Kumamoto ve Kagoshima'daki istasyonlar arasında sefer yapacak. Trenin burnunda Pixar’ın ikonik lambası var ve gövdesineyse Buzz Lightyear, Woody ve Jessie gibi Toy Story’nin en bilindik karakterleri resmediliyor. Karakterlerin arka fonunda ise Kyushu'da bulunan her bir şehri temsilen canlı ve rengarenk şekiller yer alıyor. Trenin iç kısmı da parlak renklerden oluşan Kyushu motifleriyle süslenmiş ve koltuk kılıflarında ayrıca Wall-E, Nemo ve Dory karakterlerine yer verilmiş. Bu arada Japan Railways, trende yolculuk edenlere orijinal bir bayrak ve özel bir hatıra sertifikası verileceğini de açıkladı. Bu harika tren, seferlerine filmin vizyona girdiği tarih olan 12 Eylül günü Japonya saati ile 12:19'da başlayacak.