Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
12/01/2017

İspanyol ikili Reskate Studio’dan gece parlayan duvar çizimleri

Street art ve biokimya birleşti, ortaya bu şahane görseller çıktı. Karanlıkta parlayan duvar resimleri fikri çok bomba değil mi?

Street art konusunda sıra dışı ve kaliteli örnekleri takip etmeye ve sayfalarımıza taşımaya devam ediyoruz. Bu seferki haberimiz İspanya’dan, Barselona sokaklarından. Uzun yıllar tasarımcılık, heykeltraşlık ve ressamlıkla uğraşan María López ve Javier de Riba ikilisi, birkaç yıl evvel Reskate Studio adını verdikleri kendi stüdyolarını kurup reklamcılık alanında faaliyet göstermeye başlamışlar. Fakat her ikisi de içlerindeki street art tutkusunu fark edip, bir süre sonra müşterilerine etkileyici street art projeleri sunmaya başlamışlar. Bu işlerden biri de, gece karanlık olduğunda görünebilen mural (duvar resmi) ortaya çıkarmakmış. Birkaç firmaya başvurup yeterli finans desteği alamamaları üzerine kendi birikimleri ile özel phosphorescent (bir biyokimya terimi, özışınır demek) boyalar satın alıp bu işe kalkışmışlar. Ortaya da işte aşağıda örneklerini görebileceğiniz işleri çıkarmışlar. Ne dersiniz, harika görünmüyorlar mı?
Bu arada street art’a meraklı olan okuyucularımızı bu konudaki geniş haber arşivimize de davet edelim yeri gelmişken... Özellikle üç boyutlu duvar çizimleri haberimizi kaçırmayın deriz...