Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
07/05/2021

Hot Toys, Knightmare dünyasından Batman ve Superman figürlerini duyurdu

Zack Snyder's Justice League filminden yola çıkan Hot Toys, Knightmare dünyasındaki Batman ve Superman'in figürlerini görücüye çıkardı. 1/6 ölçeğinde olan bu harikulade figürler, ikili set olarak satılacak.

HBO Max ekranlarında seyirciyle buluşan Zack Snyder's Justice League, bu senenin en çok konuşulan yapımlardan biri oldu. Filmin gündemde olmasından faydalanmak isteyen Hot Toys, Knightmare dünyasındaki Batman ve Superman'in figürlerini görücüye çıkardı. Gerçek boyutlarının altıda biri ölçeğinde olan bu harikulade figürler, ikili set olarak satılacak. 515 dolarlık fiyatıyla ön siparişi açılan figürler, Temmuz 2022'de sahiplerine ulaşacak.
 


Knightmare Batman ile başlayacak olursak, ilk görüşte figürün Ben Affleck'ten daha yakışıklı olduğunu söyleyebiliriz. ☺ Batman'in maskesi ince bir şekilde detaylandırılmış ve özellikle göz çevresinin işçiliği muhteşem gözüküyor. Uzun ceketi, motosiklet gözlükleri, ağzını koruyan bez parçası ile güzel bir benzerlik yakalanmış. Hırpalanmış zırhı ile savaşmaya hazır olan Batman, pek çok aksesuar ile birlikte gelecek. Batman'in vazgeçilmez kemeri, tabanca, joker kartı, makineli tüfek, dürbün, altı adet değiştirilebilen el ve karakterin adının yazdığı ayaklık ile set tamamlanıyor.
 


Superman ise, siyah-gümüş kostümü ile karşımıza çıkıyor. Figürün Henry Cavill'e tıpatıp benzeyen yüzü hayranlık uyandırıcı. Figürün yüzü her kıvrım ve kırışıklık düşünülerek şekillendirilmiş gibi gözüküyor. Gözlerinin içinde bulunan LED ışıklar sayesinde figür, Superman'in en tehlikeli gücü olan ısı saçan bakışlarını çok başarılı bir şekilde yansıtmış. Superman figürünün tek sevimsiz tarafı, kızgın suratındaki dişlerin biraz garip durması. Figür, birden fazla değiştirilebilen el seçeneği ile farklı pozisyonlarda durabiliyor. Batman ve Superman figürlerinin yüzlerindeki el boyaması işçiliği ise, tek kelimeyle muhteşem. İki figür de sanki filmden fırlayıp odanıza gelmiş gibi gözüküyor. Bu inanılmaz derecedeki gerçekçiliğin katkısıyla figürlere büyük bir rağbet oluşacağını düşünüyoruz.