Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
30/11/2019

Dünyanın 3D printer'la inşa edilen ilk oteli olan Kisawa Sanctuary'e hayran kalacaksınız!

Mozambik'in doğu kıyılarına bağlı bulunan Benguerra adasında 2020 yılında hizmete girecek olan bu cennet köşesi, sürdürülebilir mimari yapısı ve sıfır karbon ayak iziyle doğaya dost bir tatil köyü olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın 3D printer'la inşa edilen ilk oteli olma özelliğini taşıyan ultra-lüks Kisawa Sanctuary, kapılarını müşterilerine açmak için gün sayıyor. Mozambik'in doğu kıyılarına bağlı bulunan Benguerra adasında 2020 yılında hizmete girecek olan bu cennet köşesi, sürdürülebilir mimari yapısı ve sıfır karbon ayak iziyle doğaya dost bir tatil köyü olma özelliğini de taşıyor. Dünyanın yükselen seyahat trendlerinden olan eko-turizmin tüm gerekliliklerini yerine getiren bu tesis, eminiz ziyaretçi akınına uğrayacaktır. Otelin tasarımında Mozambik'in el sanatları ve mimari geleneklerinden bolca ilham alınmış ve 3D yazıcıda üretilen kum bazlı tuğlalara özenle işlenmiş.
 


Kisawa Sanctuary, 300 hektarlık alana yayılmış olan 12 özel bungalow tipi odadan oluşuyor. Her bir odanın özel plaj alanı ve ormanlık araziye açılan yürüyüş patikaları mevcut. Odalarda ısıtmalı havuzlar, mutfak ve barbekü alanı, masaj kulübesi ve adada ulaşımı kolaylaştıracak mini gold arabaları gibi hizmetler de ziyaretçilere sunulacak. Tamamen VIP tatil hizmeti sunmak için tasarlanmış bu tesiste her bir bungalow için atanmış özel bir şef, oda hizmet personeli, masözler, dalgıç ekipmanları ve sualtı safarisi imkanı sağlayan dalma hocaları da mevcut. Adadan yanınızda bir anı götürmek istediğinizde, adınıza özel hediyelik eşyalar hazırlayan 3D printer'ları da kullanabiliyorsunuz. Bu muazzam tesiste konaklamanın gecelik bedeli 5500 dolar olarak belirlenmiş.