Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
25.10.2019

Brezilyalı mimarların elinde lüks bir süit odaya dönüşen konteyner

Brezilya’nın Balsa Nova bölgesinde bulunan bu olağanüstü tesisin en pahalı odasının bir yük konteyneri olduğuna kim inanır? Brauch Spinoza adını taşıyan bu lüks odanın tasarımına bayılacaksınız.

Brezilya’nın ünlü mimari tasarım firmalarından olan Bruno Zaitter Arquiteto, Bosque Refuge’ün en prestijli tatil köylerinden biri olan Hotel Fazenda Cainã’da konaklamaya açılan konteyner suit’i tasarlamış. Brezilya’nın Balsa Nova bölgesinde bulunan bu olağanüstü tesisin en pahalı odasının bir yük konteyneri olduğuna kim inanır? Tik ağacından yapılmış doğal görünümlü bir verandanın üzerine yerleştirilmiş olan bu devasa konteynerin iki cephesine de devasa pencereler konuşlandırılmış. Bu sayede içerisinin doğal gün ışığıyla dolması ve ferah bir atmosfer yakalanması hedeflenmiş.
Konteyner oda Brauch Spinoza adını taşıyor. 17. yüzyılın ünlü Hollandalı filozofu Spinoza, ruhani felsefenin babası olarak nitelendiriliyor. Bu süit odanın kusursuz bir ruh arındırıcı etkiye mazhar olduğunu iddia eden otel yetkilileri, Spinoza ismini bu nedenle seçtiklerini söylüyorlar. Süitin etrafını saran olağanüstü manzaraları düşününce bu ismin gerçekten de hak eden bir yere verilmiş olduğuna biz de hak verdik. Minimal iç mimarisiyle de göz kamaştıran bu tasarım şahikasında konaklamak kesinlikle muhteşem olurdu.