Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
19/09/2018

3 tekniği birleştiren Luqman Reza Mulyono’dan 15 muhteşem eser

Endonezyalı ressam; sulu boya, yağlı boya ve kara kalem tekniğini bir arada kullanarak yaptığı harika hayvan resimleri sayesinde adından söz ettiriyor.


Endonezya’nın başkenti Cakarta’da resim öğretmenliği yapan Reza Mulyono, aynı zamanda serbest olarak farklı projeler için çalışan bir ressam. Sıra dışı konseptlerde ortaya çıkardığı resimler sonrasında ülke çapında çeşitli sergiler açan Mulyono, şu sıralarda sulu boya, yağlı boya ve kara kalem çizimlerini birleştirdiği yeni resimleri ile dikkat çekiyor.
Geçtiğimiz aylarda, bugüne kadar yaptığı tüm sulu boya resimlerini bir araya getiren Mulyono, o resimlere yağlı boyaların yanı sıra ufak tefek kara kalem dokunuşlarıyla eklemeler yapıp, ortaya çıkan nihai eserleri kendi web sitesi üzerinden satışa çıkarmış. Bu resimlerin tamamında hayvanları konu alan ressam, hayvan sevgisinin bu konsepti belirlemesinde yardımcı olduğunu söylüyor ve eserlerinde hayvanların ruhlarını yansıtmaya çalıştığını dile getiriyor. Aşağıda serinin en göz alıcı örneklerini sizler için bir araya getirdik.
Bu arada hazır konumuz resimken, parmaklarıyla resim yapan Iris Scott’ın işlerini mutlaka görün deriz!