Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
05.11.2020

Tahribad-ı İsyan’dan tanıdığımız Asil, ilk teklisi İzole’yi Postkolik'e anlattı

Asil, ilk solo albümünün çalışmalarına devam ediyor. Genç rapçi, 2021'de yayınlayacağı ilk albümünden ilk tekli olan İzole’yi Sony Music Türkiye etiketiyle yayınladı. Genç rapçi, yeni teklisini ve planlarını Postkolik'e anlattı.

Seni ilk Tahribad-ı İsyan ile tanıdık. Kariyerine solo devam etme fikri nasıl ortaya çıktı?
Tahribad-ı İsyan, kendi öyküsünü yaratmış ve kendi kariyerlerimizi 2. plana atıp davamıza odaklandığımız bir oluşumdur. 12 yıl boyunca beraberken yüzlerce solo şarkı biriktirdim ve hiç kullanmadım, bu büyük bir birikime neden oldu. Kendi şarkılarımı yapıp çıkarmamak sanki hamile kalıp o çocuğu doğuramamak gibi sancılı bir dönem, bu işi severek yapan herkes bir şarkı yaparken klibini ve sahnesini hayal eder ve hayata geçirmek ister bu yüzden kabuğumu kırıyorum çünkü grubumla unutamayacağım bir çok başarı elde ettim. Davamız yerini buldu, mahalle çocuklarımızı müziğe, okumaya ve spora meraklandırdık. Çok küçük yaşlarda stil sahibi oldular ayrıca sığınmacı çocuklar ile bir çok kurumda çalıştık ve bu yaşadığımız sürece de devam edecek. Artık içim rahat bir şekilde solo albümümü hazırlayıp, adamım Zen-G'nin de albümünü heyecanla bekleyebilirim.
 İlk teklin İzole’nin hikayesi nedir?
İzole, bu salgın dönemi ile bütünleşmiş bir parça ama biz şarkının temelini 2018 Aralık’ta atmıştık. Dostum Burak Alkın İstanbul’a taşınmıştı ve evine ziyarete gitmiştim, düzeneğini kurmuş bir şeyler kurcalıyorken İzole’nin melodilerini dizmeye başladık ve içimden "Izole İzole benim adım İzole" diye mırıldanmaya başladım.

Şarkının kayıt süreci için neler söylemek istersin?
Sosyal medya kullanmadığım hatta akıllı telefon bile kullanmadığım, kelimenim tam anlamıyla İzole yaşadığım bir dönemdi. Bu dönem tam 1 yıl sürdü. Bu şarkının benim için anlamlı olacağını o ilk melodileri yazarken ve mırıldanırken hissetmiştim. İçimden söyle şeyler diyordum; “Eğer ortada yoksan kimse senin varlığına inanmaz ve sen var olduğunu hissetmek için sisteme kurban gidersin".
 Albüm çalışmaları nasıl gidiyor, ne zaman yayınlamayı düşünüyorsun?
Albüm çalışmalarına tam gaz devam. Eksik hiç bir şarkım kalmadı. Mix & Mastering sürecini sevgili Murat Çekem ile sürdürüyoruz. Çıkış tarihi için şimdilik net bir şey söylemem ama albüm çıkana kadar ortalığı boş bırakmayacağım.

İlk solo albümde ne gibi sürprizler olacak? Düet yapacağın ve çalışacağın isimler hakkında bilgi verir misin?
Albümde Zen-G ile yepyeni bir Tahribad-ı İsyan havası yaşatacağız. Ayrıca Sulukule’de 16 yaşında eğitim vermeye başladığım kardeşlerim İzzy, Emre Önceğiz ve Spiker ile demosunu dinleyerek çok şaşırdığım, bu kesinlikle albümümde olmalı dediğim bir parça olacak. Son olarak bir isim daha var, o da sürpriz olsun.