Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
09/09/2020

Susel ile ilk teklisi 'Gitmiştin Baktığımda' üzerine sohbet ettik

21 yaşındaki Susel, söz ve bestesi kendisine ait olan ilk teklisi “Gitmiştin Baktığımda”yı Kargo grubundan tanıdığımız Selim Öztürk prodüktörlüğünde dinleyicilerle buluşturdu. Biz de bu vesileyle kendisine mikrofonumuzu uzattık.

Susel, bize öncelikle kendinden bahsedebilir misin?
Merhaba. Tam ismim Susel Ateş, 21 yaşında sanatın içinde yaşamayı seven bir insanım. Sadece müzik değil sanatın tüm dallarına ilgim yüksek. Müziğe çok küçük yaşta merak saldım, ilk şarkımı 11 yaşında yazdım. Fakat müziğe tam olarak başlamam güzel sanatlar lisesine girmemle gerçekleşti diyebilirim. Ortaokulda tiyatroya ilgim başladı ve lisenin ilk yılında tiyatro bölümüne girdim. Fakat kalbimin büyük bir bölümü müzik için çarpıyor diye midir bilmem, 2. sınıfta müzik bölümüne geçme kararı aldım. Burada ellerime en uygun enstrümanın çello olduğuna kadar verdik. Üniversite okumamaya karar verdim. Bir arkadaşım sayesinde menajerim Sanem Ersoy Öztürk'le tanıştım ve müzik sektörüne ilk adımımı böylelikle atmış oldum.

İlk teklin ‘Gitmiştin Baktığımda’ için neler söylersin?
Gitmiştin Baktığımda, çıkardığım ilk şarkı olduğu için benim için çok özel bir yere sahip. Şarkının sözleri yaşadığım bir iki dakikalık bir anı hakkında. Şu anda komik gelse de şarkıda bahsedilen an çok canımın yandığı bir andı. Bunu kağıda döktüğüm için seviniyorum. Sana özel kimsenin bilmediği küçük bir anı, kocaman bir şarkıya dönüşüp binlerce, belki şanslıysan milyonlarca insanlara erişebiliyor. Eğlenmek isteyen melodisine, hissetmek isteyen sözlerine odaklanabilir. Bu açıdan çok hoşuma giden bir şarkı oldu.
 Selim Öztürk ile çalışmak sana neler kattı?
Selim Öztürk'le çalışmak gurur verici ve beni olduğum kişi yaptı diyebilirim. Sektöre adım atarken hiçbir konuda tecrübeniz olmuyor, bu yüzden yanınızda doğru insanların olmasını çok önemli buluyorum. Çalıştığınız insanlarla aynı açıdan bakıyor olmanız da çok önemli. Bunları doğru şekilde yaşayabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Tek cümleye sığdırmam gerekirse, tecrübeleriyle bana çok şey öğretti ve öğretmeye de devam ediyor.

Bize biraz da ilk video klibinden bahseder misin?
İlk video klibim, ilk tecrübem. Kalbimde her zaman büyük bir yeri olacak. Video klibim Caner Çetiner yönetmenliğinde gerçekleşti. Stilist Mustafa Çolak'la çalıştık. Benim için heyecanlı ve bir o kadar da tatlı bir zorluğu vardı. İlk tecrübemi tattıktan sonra omuzlarımdan farkına varmadan aldığım koca bir yükü attığımı fark ettim. İnsan bu raddeden sonra kendini bir tık daha tanımaya ve anlamaya başlıyor. Daha emin ve sağlam adımlarının hazırda, beynin komutunu dört gözle beklediğini fark ediyor. İlk tecrübemi, benim açımdan, bu kadar güzel sunmuş olmak beni çok mutlu ediyor. Her zaman şu anımın dünümden iyi olması için çalışıyorum ve çalışmaya da devam edeceğim.
 Müzikteki hedeflerin neler?
Her konuda olduğu gibi, müzikte de kendimden beklentim çok fazla. Başarmak istediğim çok güzel şeyler, dokunmak istediğim çok önemli hisler var. Geleceğimdeki anılara ulaşırken şu anımı en güzel ve en mutlu şekilde yaşamaya özen gösteriyorum. Müziğim ve dansımla insanlara farklı ve güzel hisler tattırmak, hayatın onlar istediğinde ne kadar güzel olabileceğini göstermek, belki birinin hayatına biraz da olsa güzellik getirmek en tutkulu isteklerimden birkaçını oluşturuyor. Benim için geçmiş ve gelecek diye bir şey yok, sadece şu an var. Kafamda "gelecek" adı altında kurduğum anılar, aslında hepsi gerçekleşti, sadece şu anımda da yaşanmayı bekliyorlar.

Bundan sonrası için planlar neler?
Teklilerle mi devam edeceksin yola, yoksa albüm düşünüyor musun? Selim Öztürk'le yaklaşık 2,5 yıldır çalışıyoruz. Stüdyoda bir sürü dinlenmemiş şarkımız var. Hepsi sizler tarafından dinlenmeyi bekliyor. Birkaç tekli daha düşünüyoruz, bunları yaparken albüm çalışmalarına da geçebiliriz. Güzel birikimlerimiz var. O yüzden buradan baktığımızda, yolumuzda bizi çok zorlayacak gibi görünmüyor. Zor olan her şey beraberinde tatlı bir tat bırakıyor.