Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
13/10/2017

MINDHUNTER'ın başrol oyuncuları Londra'da Postkolik'e konuştu

Postkolik, Netflix'in iddialı projesi MINDHUNTER'ın başrol oyuncuları Jonathan Groff ve Holt McCallany'le Londra'da buluştu!

 

Netflix birbirinden ilgi çekici projelere imza atmaya devam ediyor. 13 Ekim'den itibaren Netflix ekranlarında yayınlanacak olan MINDHUNTER, "true crime" yani gerçek olaylara dayanan suç dizileri alanında kendisine hızla kitle bulacağa benziyor. Netflix, bu tarzın bayraktarlığını yapan Narcos'la tüm zamanların en sevilen dizilerinden birine imza atmıştı.
MINDHUNTER, bir mafya dizisinden ziyade, suçun psikolojik dehlizlerinde geçen, fazlasıyla zekâ dolu bir proje olarak dikkat çekiyor. Ünlü suçbilimci ve eski FBI ajanı John E. Douglas’ın kaleme aldığı Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit adlı kitaptan uyarlanan MINDHUNTER'ın ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Hollywood'un en güzel oyuncularından Charlize Theron’un yapımcılığı ünlü yönetmen David Fincher’la birlikte üstleneceği MINDHUNTER'ın yönetmenliğini üstlenen isimler oldukça çarpıcı! Başta David Fincher (Seven, Fight Club, The Curious Case of Benjamin Button) olmak üzere, Amy belgeseliyle büyük ses getiren Asif Kapadia ve Amityville Horror filmiyle uykularımızı kaçıran Andrew Douglas, MINDHUNTER için kamera arkasına geçtiler. 

 

 

MINDHUNTER'ın uyarlandığı kitabı kaleme alan isimlerden olan John E. Douglas'ı tanımak ister misiniz? Thomas Harris'in milyonlar satan ve sinemaya uyarlanan romanları Red Dragon ve The Silence of the Lambs'de, Hannibal Lecter'ı ters köşeye yatıran ajan Jack Crawford'un John E. Douglas'tan ilham alınarak yaratıldığını biliyor muydunuz? Geçtiğimiz yıllarda izleyenleri televizyon ekranlarına mıhlayan Hannibal dizisinin Will Graham karakteri de Douglas'tan etkilenilerek diziye aktarılmıştır. Criminal Minds dizisinin FBI ajanları Jason Gideon ve David Rossi de John E. Douglas'ın kitaplarının verdiği ilhamdan ortaya çıkmış karakterlerdir. Douglas'ın kitaplarında anlattıkları ve FBI'da saha görevindeyken çözdüğü davalar sinema ve televizyon dünyasına halen ilham vermeye devam ediyor!
John E. Douglas, ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yaptıktan kısa bir süre sonra üniversitede psikoloji ve davranış bilimleri konusunda akademik eğitimini tamamlar. FBI sınavlarına girer ve başarılı olur. FBI'daki ilk görevi SWAT ekibinde keskin nişancılıktır. İlk senesini bu alanda tamamladıktan sonra FBI'ın davranış bilimleri birimi olan BSU'ya (Behavioral Sciences Unit) transfer olur. Bu bölümde FBI ajanlarına rehine kurtarma ve suçlu psikolojisi alanlarında ders vermeye başlar. Crawford bu alandaki başarılarının ardından FBI'ın CPP (Criminal Profiling Program) birimini kurar ve en başarılı öğrencilerini bu birimde toplayarak suçlu profilleri çıkarmaya başlar. FBI'ın suçluların davranış biçimlerini inceleyerek benzer suçları işleyenleri yakalama politikası Crawford tarafından geliştirilmiştir. Özellikle de seri katil psikolojisi üzerine çalışmalar sürdüren Crawford, Amerika tarihinin gördüğü en azılı suçlularla çalışarak onların profillerini çıkarmış ve davranış biçimlerini psikanaliz youyla kayıt altına almıştır. David Berkowitz, Ted Bundy, John Wayne Gacey, Charles Manson, Lynette Fromme ve Donald Harwey, Crawford'un bire bir görüşerek psikanaliz uyguladığı seri katillerden bazılarıdır.

 

 

Okuduğunuz üzere, Netflix ekranlarında FBI ve suçun tarihi baştan yazılacak! Son yılların en iddialı suç dizisi olan MINDHUNTER, Netflix ekranlarında izleyicilerle buluşuyor. Postkolik, Netflix Türkiye'nin özel davetlisi olarak Londra'da dizinin başrol oyuncuları Jonathan Groff ve Holt McCallany ile buluştu. Postkolik dergisi yazı işleri müdürü Erdem Tatar'ın sorularını yanıtlayan ünlü oyuncular diziye dair merak ettiklerinize ışık tutacaklar. MINDHUNTER, 13 Ekim tarihinden itibaren yalnızca Netflix ekranlarında yayında olacak. Şimdi sizleri bu iki yetenekli oyuncuyla gerçekleştirdiğimiz söyleşiyle baş başa bırakıyoruz.

Postkolik özel röportajı: