Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
RÖPORTAJ
08.05.2020

Gökcan Sanlıman, yeni teklisi Üç Kalp'i anlattı

Gökcan Sanlıman, sözleri popüler müziğe damgasını vuran unutulmaz isim Fecri Ebcioğlu'na ait Üç Kalp’i kendine has yorumuyla sevenlerinin beğenisine sundu. Biz de bu vesileyle kendisine merak ettiklerimizi sorduk.

“Üç Kalp” şarkısını yeniden söylemeye nasıl karar verdin?
Çok sevdiğim ve sahnede ara sıra çaldığım bir şarkıydı. Plak şirketimin sahibi Deniz Erdem ile konuşurken onun da çok sevdiğini öğrendim ve ‘neden olmasın? dedik. Alper Atakan, bana göre düzenlemede harikalar yarattı... Albüm öncesi güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum.

Şarkının hikayesine baktığında benzer bir deneyim yaşadın mı, ya da bu aşk üçgeni sana ne ifade ediyor?
Bana kalırsa artık bu üçgenler kapalı kapılar arkasında ve gizlice yaşanıyor. Bu yüzden başımdan geçtiyse de haberim olmadı, umarım geçmemiştir.

Karantina günleri nasıl geçiyor?
Bütün o koşuşturmaca ve hızdan sonra biraz kendimle kalmak çok iyi geldi, bana kalırsa herkesin buna ihtiyacı vardı. İnsan olduğumuzu unutmuştuk. Aşırı bir tüketim ve gereksiz hırslarla dünyayı yorarken gözümüzle bile göremediğimiz bir virüs bize ‘artık biraz durun’ dedi.
 Süreç sona erdikten sonra ilk yapacağın şey nedir, en çok neyi özledin?
Bir süre zor tabi ama sevdiklerime sarılmayı çok özledim. Bu sürecin sana öğrettiği en önemli şey ne oldu? Dünyadaki en önemli şey sağlık, gerisi bir şekilde halloluyor.

Yeni albüm hazırlıkları nasıl gidiyor?
Bomba gibi... Çok güzel şarkılar yazdım ve insanlarla paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Bir aksilik olmazsa yaz bittikten sonra yayınlayacağım. Çok önemli isimlerle çalıştım. Şimdiye kadar yazdığım şarkıların bende yeri ayrı fakat bu albüm bir başka oluyor.