Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
07.03.2018

Zorlu PSM'de yaşam kalitenizi artıracak atölyeler

Hayat tarzınızda yapacağınız küçük değişikliklerle yaşam kalitenizi yükseltecek tüyolar veren Food & Mood eğitim serisini kaçırmayın. 

 

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, “Daha iyi bir sen” sloganıyla Ocak ayından itibaren kişisel gelişim atölyelerine ev sahipliği yapıyor. Bu atölyelerden biri de "Food & Mood” adıyla gerçekleşiyor. Food & Mood eğitim serisi, yediklerimizin hissettiklerimiz üzerindeki etkisi hakkında günlük hayatta kullanılabilir bilgiler içeriyor ve ayrıca hayat tarzımızda yapacağımız küçük değişiklikler ile yaşam kalitemizi yükseltecek tüyolar veriyor. Atölyede eğitimleri sağlık koçu Pınar Taşkınlar üstlenmiş. Beslenmenin sağlımıza etkisi, kronik hastalıkların engellenmesi ve sağlıklı yaşlanma üzerindeki çalışmalarıyla tanınan Taşkınlar, kişilere sağlıklı bir hayat tarzıyla potansiyellerine erişmeleri için yardımcı olan bir isim. 


Food & Mood: Ben Şimdi Ne Yiyeyim?
Bir çoğumuz için ne yiyeceğine karar vermek oldukça karmaşık bir hal aldı. Beslenmeyle ilgili o kadar çok bilgi var ki hangisine inanmalıyız, hangisi kalıcıdır bilemez olduk ve kafalarımız çok karıştı. Bu kafa karışıklığını önlemek adına hem araştırmalara hem de sağlıklı toplumların yaşayışlarına bakıp, bu kafa karışıklığını sonlandırmaya karar verdik. Yağlar kolesterol yapar mı? Kırmızı et mi sağlıklıdır, yoksa veganlık mı? Gluten son zamanların sevilen bir pazarlama kelimesi mi, yoksa gerçek bir düşman mı? Yemekle ilgili kafanız karışıksa, sağlıklı beslenmeye net bir adım atmak isterseniz buyurun! 15 Mart'ta gerçekleşecek atölye hakkında daha fazla detay için tıkla

Food & Mood: Ah Tatlı Hayat!
Şekersiz ve sağlıklı bir yaşama adım atmak için önce hayatımıza tat katmak gerekir. 29 Mart'ta gerçekleşecek atölye çalışmasında kolayca şekeri bırakabilmeyi ve bu adımın hayatınızda sağlayacağı faydaları araştırıp, duygusal ve fiziksel yönleriyle adım adım bu yolda bizi nelerin beklediğini öğreneceksiniz. Dengeli bir kan şekerinin sağladığı zihinsel performans artışı, hafiflik, daha güçlü bir bağışıklık sistemi gibi sayısız faydasını görmek için bir adım atmak isteyen herkese açık bir ders! Detaylar burada!

Food & Mood: Küçük Mucize Takviyeler
Vitamin ve mineraller sağlıkla işleyen bir vücudun olmazsa olmazı. Dengeli beslenilmesi durumunda ihtiyaç yokken, yetersiz beslenme durumunda bazı çok önemli vitamin ve minerallerin eksikliğini çekebiliyoruz. Her bedenin çalışması için gereken mikrobesinler nelerdir, eksikliği durumunda hangi belirtiler görülür ve nasıl/ne miktarda takviye edilmelidir gibi soruların cevaplarını 12 Nisan'da gerçekleşecek bu atölyede öğrenebilirsiniz.