Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
16/11/2020

Swinger ne demek ve neden bu kadar popülerleşiyor?

Swinger ne demek ve son yıllarda niçin bu kadar popüler? Son dönemde sık sık gündeme gelen Swinger'ın Avrupa'daki popülerliği yapılan yeni bir araştırmayla bir kez daha ortaya kondu.

Önce Swinger ne demek ona bir bakalım. Swinger, argoda rastgele cinsel ilişkiye giren ya da cinsel ilişkiye girmek için başkalarıyla eş değiştiren kişilere deniyor. İnternete sıkça aranan Swinger için geçenlerde dikkat çeken bir makale yayınlandı. Buna göre, Almanya Swinger’a en çok ilgi duyan ülkelerin başında geliyor. Öyle ki Alman menşeli Joyclub, 3 milyonun üzerinde kayıtlı üyesi bulunan ve bunların pek çoğunun da aktif kullanıcı olduğu bir platform. Az önce meraktan kontrol ettik; son 24 saatte giriş yapan profil sayısı tam olarak 872 bin 435! Dünyanın en büyük swinging topluluğu olan SDC'de (Swingers Date Club) yalnızca Almanya'dan 141 swinger kulübü yer alıyor ve bunların 33'ü doğrudan SDC tarafından destekleniyor. Karşılaştıracak olursak SDC’de İngiltere'den 59, Fransa'dan ise 33 swinger kulübü listeleniyor.
 SDC ve benzeri çevrimiçi havuzlarla ilgili birçok metodolojik sorun olsa da, sayılar bir nevi gösterge niteliğinde. Dating Vergleich sitesine göre, Joyclub üyelerinin %39'u erkek, %30'u kadın ve %31'i çiftlerden meydana geliyor. Der grosse Singleseiten - Vergleich'e göre büyük ölçüde bekar erkeklerin domine ettiği Poppen.de'ye kıyasla bu oldukça eşit bir dağılım. Pek çok kişi ‘bu işin kalesi Berlin’dir’ diye düşünse de Hamburg'da ve özellikle Aşağı Saksonya ve Kuzey Ren-Vestfalya'daki Hannover, Dortmund ve Essen gibi büyük şehirlerde Swinger çok daha popüler. Zaten Joyclub'da yüksek puan alan kulüpler ve etkinliklerin listesine bakarsanız, ülkenin kuzeybatısının gerçekten öne çıktığını da göreceksiniz.