Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
12.02.2020

Sokak kültürü festivali TARMAC, 11-12 Nisan’da Şishane Otoparkı'nda gerçekleşecek

11-12 Nisan tarihlerinde, şehrin kalbi Beyoğlu’ndaki Şişhane Otoparkı’nda gerçekleşecek sokak kültürü festivali TARMAC, İstanbullulara yenilikçi bir sokak kültürü festivali deneyimi yaşatacak.

TARMAC, 11-12 Nisan’da Şishane Otoparkı'nda

İstanbul, daha önce benzeri olmayan bir festivale ev sahipliği yapacak. 11-12 Nisan tarihlerinde, şehrin kalbi Beyoğlu’ndaki Şişhane Otoparkı’nda gerçekleşecek sokak kültürü festivali TARMAC, İstanbullulara yenilikçi ve benzersiz bir sokak kültürü festivali deneyimi yaşatacak. Gençlik kültürünü ileriye iten markaların ve insanların bir araya geldiği bir pazar yeri olarak kurgulanan TARMAC, Kapalıçarşı’nın ilk zamanlarından aldığı ilhamla, “sokak kültürü” nün en değerli yapıtaşları müzik, moda ve sanat üretimini, “global pazar yeri” konsepti altında, İstanbul’da ilk kez bir festival kapsamında bir araya getirecek.
 


Festival, iki gün boyunca Şişhane Otoparkı’nda gerçekleşecek. Otopark katlarının müzik, moda, sanat ve spora ayrıldığı festivalde; dünyaca ünlü ve bağımsız lokal markaların standları, ikinci el kıyafet ve sneaker alanları, iki ayrı müzik sahnesi, basketbol turnuvaları, sergi alanları, fikir liderlerinin konuşmaları yer alacak. Sergi ve gösterimlere, workshop’lara, çağdaş sanatçıların müzik performanslarına ve sıra dışı sürprizlere de ev sahipliği yapacak olan TARMAC, İstanbul’un bugüne dek yapılan en kapsamlı sokak kültürü etkinliği olacak. İsmini havaalanı pistleri ve spor sahalarının zeminlerinden alan TARMAC, sokağın birleştiriciliğini kutlayarak, şehrin havasını soluyan ve paylaşmaya inanan herkesi 11-12 Nisan’da Şişhane’ye davet ediyor.