Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
10/05/2021

Marvel Comics'in yeni Alien serisi hakkında merak edilenler

30 yıl Dark Horse Comics çatısı altında yayımlanan Alien çizgi romanı, yeni macerasıyla Marvel Comics bünyesinde çizgi roman okurlarıyla buluştu. Yeni Alien, ilk filmin 78, ikincisinin ise 21 yıl sonrasında geçiyor.

Tüm zamanların en başarılı çizgi roman serilerinden biri olan Alien, 30 yılı aşkın süredir Dark Horse Comics bünyesinde yayımlanıyordu. Marvel, geçtiğimiz yıl Alien ve Predator serilerinin yayın haklarını sürpriz bir şekilde Dark Horse’dan almıştı. Alien, Marvel Comics bayrağı altında tertemiz bir hikaye anlatmak için 24 Mart'ta birinci sayıdan tekrar başladı. Yeni Alien, ilk Alien filminin 78, ikinci Alien filminin ise 21 yıl sonrasında geçiyor. Bunun nedeni ise, okuyucuların iki film arasındaki boşlukların doldurulmasını istemesi. Xenomorph'ların nasıl üredikleri, Weyland-Yutani şirketinin Xenomorph'lara karşı olan ilgisi ya da uzay askerlerinin hikayedeki rolleri gibi askıda kalan detayların çizgi romanda açıklanması bekleniyor. Marvel Comics, bu konularla ilgili birçok yeni elementin çizgi romanda olacağı müjdesini verdi.
 Yeni Alien serisi, Phillip Kennedy Johnson tarafından yazılıyor ve Salvador Larrocca tarafından çiziliyor. Çıkışından sadece bir ay sonra, Alien #1, 300 binin üzerinde satış rakamlarına ulaştı ve Nisan ayında ikinci baskısı yayımlandı. Bu arada Alien #2 de 21 Nisan’da piyasaya çıktı. Çizgi romanın ilk sayısının hikayesi, Gabriel Cruz adında Wayland-Yutani'den emekli olmuş bir güvenlik görevlisini konu alıyor. Emekliliğinde bile Xenomorph'lar ile karşılaştığı kabus gibi anları hala aklından çıkaramayan Cruz, Alien filmlerinde gördüğümüz tipik kötü adam rolünde ancak çizgi romanda anti-hero olarak yansıtılıyor. Çizgi romanın oluşturduğu en büyük beklentilerden biri de daha önce hiç bir yerde görülmemiş, oldukça gelişmiş ve daha da ölümcül yeni bir Xenomorph. Marvel imzalı Alien serisinin, bilim kurgu ve korku seven herkese ilaç gibi gelecek bir çizgi roman olacağını düşünüyoruz.