Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
30/04/2021

Jim Morrison çizgi romanı 16 Haziran'da okuyucuyla buluşuyor

Image Comics etiketiyle yayımlanacak çizgi roman Jim Lives: The Mystery of the Lead Singer of The Doors and the 27 Club, Morrison’ın 27 yaşında hayatını kaybetmediği teorisi etrafında şekillenen bir kurguya sahip olacak.

3 Temmuz'da, The Doors solisti Jim Morrison'ın ölümünün üzerinden tam 50 yıl geçmiş olacak. Paris'te 27 yaşında hayata gözlerini yuman efsane sanatçının beklemedik ölümü, bugüne dek pek çok komplo teorisine neden oldu. Morrison'ın ölmediğine ve sahte ölümünü kurgulayıp, genç yaşında kazandığı ününden kaçmaya çalıştığına inanan hala bir dolu insan var. Bağımsız çizgi roman yayınevi Image Comics imzalı Jim Lives: The Mystery of the Lead Singer of The Doors and the 27 Club, işte tam da bu konuyu sayfalarına taşıyor. 16 Haziran’da satışa çıkacak çizgi roman, Morrison’ın 27 yaşında hayatını kaybetmediği teorisi etrafında şekillenen bir kurguya sahip olacak.
 


Çizgi roman, popüler bir Amerikan gazetesinde çalışan oğlundan gelen gizemli bir mesajdan sonra oğlunun ortadan kaybolmasını araştıran bir babayı merkezine alacak. Oğlunun babasına yolladığı mesaj ise, “Jim Morrison ölmemiş, İtalya'da saklanıyor, onu kendi gözlerimle gördüm.” şeklinde olacak. Kısaca ‘Jim Lives’ olarak adlandırılan çizgi roman, Image Comics’in müzik tarihinden figürler ve onlara dair efsanelere odaklanan üçlemesinin ikinci halkası olacak. Çizgi romanın yaratıcıları, yazar Paolo Baron ve çizer Ernesto Carbonetti, önceki projenin de yaratıcılarıydı. Geçen sene piyasaya çıkan ‘Paul is Dead’, The Beatles efsanesi Paul McCartney'in aslında 1966'da öldüğünden ve günümüzde Paul McCartney olarak tanıdığımız kişinin bir sahtekar olduğundan bahsediyordu.