Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
10/09/2016

Fırat Altunmeşe & Moda

Dizi oyuncusu Fırat Altunmeşe, tam bir Moda sakini! Ünlü türkücü İzzet Altunmeşe’nin oğlu olan genç oyuncu, Kadıköy'ün incisi Moda'yı anlattı.

İstanbul’da neredensin?
Kadıköy Moda'lıyım. Moda, şehrin göbeğinde ama sakin. Yürüyerek 10 dakikada Kadıköy rıhtımda olmak, oradan da Beşiktaş’a ya da Taksim’e gitmek… Şehri yaşamaya başlamak için harika bir nokta. 

Şehirde sürekli karşına çıkan engeller neler? 
Şehirle alakalı en büyük sıkıntım çoğu İstanbullununki gibi trafik. Ama şu kadarını söyleyebilirim; herkes araba almak zorunda değil. Şehrin tadını, şehrin sunduklarını kullanarak, kaldırımları arşınlayarak bu şehri rahat ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Sana neler ilham veriyor? 
Benim için Boğaz her zaman İstanbul’un göz bebeği. Vapurla kıtaları  geçerken şehirle alakalı bütün sıkıntıları unutuyorsun. Moda’da yaşadığım için vapuru çok kullanıyorum. Orhan Veli gibi daha nice şairler, yazarlar, sanatçılar o vapuru yaşadı yıllar önce, şimdi biz yaşıyoruz. 

Sence rahatlığın tanımı nedir?
Rahatlık bence kendin olmak. Söylediklerinle, yaptıklarınla, giydiğin kıyafetle, yaşadığın yerle dürüst bir şekilde kendin olduğunda kimse rahatını bozamaz.

MODA 101
.. Kadıköy’ün en eski yerleşim yerlerinden bir olan Moda, Anadolu Yakası’nın en nezih ve köklü tarihe sahip semtlerden biridir.

.. İnsanlarla iletişimi seviyorsanız, özlediğiniz mahalle kültürünü Moda’da bulacaksınız. Nostaljik berberleri, pastaneleri, butik dükkanları ve üçüncü nesil kahvecileri ile Moda, eski ve yeninin bir araya geldiği, mahalle kültürünün keyifle geliştiği bir semt.

.. Özellikle teras manzaraları ile içinizi açacak apartmanlara ev sahipliği yapan Moda, tam bir kediseverdir. Moda evlerinde, sokaklarında ve bahçelerinde karşınmıza çıkacak kedi sayısını tahmin bile edemezsiniz!

.. Moda sanatseverdir. Sanatın her dalında çalışmalar yapan onlarca atölyeyi Moda sokaklarında rahatlıkla bulabilirsiniz.

.. Tam 100 yıl önce inşa edilmiş Moda iskelesinde denize karşı bir şeyler atıştırırken martıların fotoğraflarını çekmek İstanbul’un nostaljik keyiflerinden biri.

.. Moda’da sizi şaşırtacak güzellikte kahvaltı sunumları ile karşılaşacaksınız... Moda sokaklarında hem şık hem salaş mekanlar, güzel birbirinden lezzetli menülere sahip.

.. Hızlı yürüyüş ya da koşu yapmak için en uygun yerlerden birisi de Moda’dır. Deniz havasını içinize çekerek Moda sahilinden Fenerbahçe’ye doğru hafif tempo bir koşu gününüzü güzelleştirecek.

.. Moda sanat ve tarih kokar! Burası Yusuf Ziya Ortaç, Faruk Nafiz Çamlıbel, Reşat Nuri Gültekin, Ömer Seyfettin, Ahmet Haşim ve Cenap Şahabeddin gibi Türk Edebiyatı’nın dev isimlerine ev sahipliği yapmış çok özel bir yerdir.

.. Barış Manço’yu nasıl unuturuz? Barış Manço’nun ölümünden sonra müzeye dönüştürülen evinde, sanatçının tüm eşyalarını ve eserlerini görmeniz mümkün. Yoksa hala gitmediniz mi?

.. Tabii bir de Moda Deniz Kulübü var. Atatürk’ün emriyle 1935 yılında kurulan kulüp, İstanbul’un en köklü kulüplerinden biri olmakla birlikte Moda’nın da simgelerindendir.

 
Nike Roshe Two Flyknit, üst kısmında konfor dinamik bir yapıya sahip. Raasch’ın tüm gün kullanıma yönelik çalışmaları sonucunda Nike Roshe Two, kullanıcılarına tüm gün sürecek bir konfor vadediyor.