Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
26/11/2020

Elon Musk imzalı Tesla Tequila yok satıyor

Elon Musk imzalı Tesla Tequila, 24 saat içinde stoklarını tüketti. Şimşek şeklindeki şişesiyle de bir hayli beğenilen Tesla Tequila'nın devamının gelip gelmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Geçtiğimiz ay Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i geçerek dünyanın ikinci en zengin insanı olan Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, tekila projesine dair ilk kez 2018 yılında imalarda bulunmuştu. O zamanlar bu açıklamalar Tesla’nın girdiği finansal sıkıntılara dair söylentilere cevaben yalnızca Nisan 1 şakası olarak görülüyordu. Ancak çok sayıdaki projesinin ardından hırslı girişimciye dair öğrendiğimiz bir şey varsa o da sözünün eri olduğu... Elbette Musk, Tesla Tequila'yı da gerçeğe dönüştürdü. Üstelik herkes ürününün ne kadar mantıklı olduğu konusunda şüphe etse de tekila (iki şişe limitine rağmen) piyasaya sürüldükten dakikalar sonra tükendi.
 


Kaliforniya menşeili Nosotros Tequila tarafından damıtılan Tesla Tequila, %100 agave tekila añejo'dan imal edildi ve Fransız meşe fıçılarında dört ay bekletildi. Sonuç, kuru meyve ve hafif vanilya esintilerine sahip, tarçın ve biber notalarıyla açılışını tamamlayan bir tekila oldu. Yüzde 40'lık alkol oranı ile büyük ilgi çeken tekila, şimşek şeklindeki şişeleriyle de bir hayli beğenildi. 250 dolar etiket fiyatıyla limitli sayıda satışa çıkarılan bu içkinin devamının gelip gelmeyeceğini ise zaman gösterecek.