Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
18/11/2018

Disney, 2019'da açılacak Star Wars: Galaxy's Edge tema parkı için 3 video paylaştı

Orlando'daki efsanevi Disneyland'ın içinde 2019'da açılacak Star Wars: Galaxy's Edge, Star Wars tutkunlarının rüyalarına girecek kadar güzel. 


Disney CEO'su Robert Iger, Star Wars: Galaxy's Edge'i ilk kez 15 Ağustos 2015'te duyurmuştu. Kült bilim kurgu serisi Star Wars‘un hayranları için oldukça etkileyici bir proje olan Star Wars: Galaxy's Edge, o günden beri milyonlarca Star Wars hayranı tarafından heyecanla merak ediliyor. Star Wars filmlerinde geçen gezegenlerin yanı sıra daha önce görülmemiş detayların da yer alacağı tema parkı, Orlando'daki efsanevi Disneyland alanının içine kurulacak.
Star Wars: Galaxy's Edge deneyimine katılacaklar filmin önemli kahramanlarını da görecekler. BB-8, Chewbacca, First Order üyeleri ve Rey gibi pek çok tanıdık sima bu deneyimin bir parçası. Star Tours'un beceriksiz pilotu da bu yeni deneyimde Cantina bölgesinin DJ'i olarak karşımıza çıkacak! Cantina'da Last Jedi filminde gördüğümüz mavi sütten de içebileceğiz. Aynı mekanın içinde bulunan Star Wars dükkânından klasikleşmiş Star Wars ürünleri yerine Batuu gezegeninden gelen Toydarian adlı oyuncak ustalarının el yapımı ürünlerini satın alabileceksiniz. Oyuncakların her biri The Force Awakens, Rogue One ve The Last Jedi filmlerinde gördüğümüz araçların tasarımlarından modellenmişler. Disney, 14 Temmuz 2019'da açılmasını planlanan tema parkı için üç yeni video yayınlandı. Bu videoları gören Star Wars tutkunlarının kafayı yememesi zor.