Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
02.01.2020

Çocukları için muhteşem tabaklar hazırlayan Laleh Mohmedi ile tanışın

Şu sıralarda bir anne, yemek tabağı fotoğraflarından adeta sanat eserleri yaratarak Instagram'da beğeni yağmuruna tutuluyor. Sizleri çocukları için enfes yemekler hazırayan Laleh Mohmedi ile tanıştıralım.

Hemen her ebeveyn, çocuklara sebze yedirmenin zorluğunu bilir. İki çocuk annesi Laleh Mohmedi ise, bu sorunu farklı bir şekilde aşmış; zira kendisi sebze ve meyvelerle olağanüstü yemeklere imza atıyor! Melbourne’lü ev hanımı, çocuklarının yemeyi sevmediği yemekleri yedirmenin yolunu, onların sevdiği dizi ve filmlerden ilham almakta bulmuş. Büyük oğlu Jacob yemekleri daha kolay yesin ve yemek yerken huysuzluk yapmasın diye tabaktaki yiyecek parçalarından çeşitli şekiller yapmaya başlayan, sonra bu konuda bir yeteneği ve ilgisi olduğunu fark edip daha detaylı çalışmalar yapan Mohmedi, şu sıralarda resmen bir yemek tabağı sanatçısı olmuş durumda! Sponge Bob Square Pants, Toy Story ve Aladdin gibi çizgi film ve dizilerin karakterlerinin şekillerine benzer yemekler yaparak çocuklarını sofraya yaklaştırmayı başaran anne, hazırladığı tabaklarla uluslararası bir üne kavuştu.
 Jacob's Food Diaries adlı bir Instagram hesabı açarak yemeklerini burada paylaşan Mohmedi’nin şu an 216 bin takipçisi var. Oğlu Jacob'la mutfakta vakit geçirmeyi seven Mohmedi'ye göre, anne-oğul arasındaki bağ da bu yemekler sayesinde oldukça kuvvetlenmiş. Jacob, annesinin kendi zevklerine uyum sağladığını gördükçe, aralarındaki ilişki de yemek zevkleri gibi pekişmiş. Öğrendiğimize göre Mohmedi'nin yemeklerini hazırlayıp şekil vermesi yaklaşık yarım saat sürüyormuş, sanat eseri gibi yemekler için bu süre oldukça mütevazı! Laleh Mohmedi; sadece sağlıklı beslenmekten değil, çocukların da dilinden anlayan bir anne ve verdiği ilham dünyanın dört bir yanındaki sofralarda farklı çocukları sağlıklı ve güzel gözüken yemeklerle buluşturuyor!
 

Advertisement