Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
05/04/2021

Anton Corbijn'in fotoğraflarıyla Taschen imzalı Depeche Mode kitabı

Taschen yayınevi, efsanevi müzik grubu Depeche Mode için müthiş bir kitap yayınladı. Kitaptaki fotoğraflar 1986'da grubun kreatif direktörü olan ve Depeche Mode’un bugünlere gelmesinde pay sahibi olan Anton Corbijn’e ait.

Taschen yayınevi, Anton Corbijn’ın fotoğraflarıyla bezeli bir Depeche Mode kitabının çok özel bir baskısını geçtiğimiz sene sonunda 750 Euro fiyatla satışa sunmuş ve kısa sürede tüm baskıyı satmıştı. Depeche Mode üyeleri ve Anton Corbijn tarafından imzalanan kitap, Taschen tarihinin en hızlı satan koleksiyoncu sürümlerinden biri olmuştu. Alman yayınevi, yoğun talep üzerine, 512 sayfalık kitabın 100 Euro’luk versiyonunu da 28 Mart’ta satışa sundu.
 


Bu çok özel kitabın içeriğine geçmeden önce, sizlere kısaca Anton Corbijn’den bahsetmek isteriz. Hollandalı yönetmen ve fotoğrafçı Corbijn, Depeche Mode için öylesine önemli bir isim ki, Kasım 2020'de Depeche Mode, Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edildiğinde bir konuşma yapan Dave Gahan, “Doğru zamanda gelen ve aşırı havalı gözükmemizi sağlayan Anton Corbijn’e teşekkür etmek isterim.” demişti. 1986'da grubun fiili kreatif direktörü olan ve Depeche Mode’un dünyanın en kült gruplarından biri olarak ününü sağlamlaştırılmasına ön ayak olan Corbijn, grubun 1989 tarihli "Personal Jesus" şarkısının klibini de çekmişti.
 


Bu çok özel kitapta Corbijn’in Madrid, Hamburg, Kalifornia çölü, Prag ve Marakeş gibi yerlerden -resmi ve gayri resmi portreler de dahil olmak üzere- çekilmiş bazıları ve daha önce hiç görülmemiş 500'den fazla fotoğrafı yer alıyor. Depeche Mode’un 1988'den beri verdiği tüm turlardan çekilen çarpıcı fotoğraflara ek olarak, sahne setleri ve albüm kapakları için eskizler ve tasarımlar ve Corbijn'in kitap boyunca el yazısıyla yazdığı altyazılar da kitapta yer alıyor.