Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
05/08/2021

Yeni Alien oyunu Aliens: Fireteam Elite hakkında merak edilenler

Orijinal Alien film üçlemesinden 23 yıl sonra, yani 2202'de geçen Aliens: Fireteam Elite oyunu, 24 Ağustos'ta tüm platformlarda oyunseverlerle buluşuyor. Xenomorph haklamaya hazır mısınız?

Yepyeni bir Alien oyunu ile karşı karşıyayız! Cold Iron Studios'un üçüncü kişi kamerasından oynanan aksiyon oyunu Aliens: Fireteam Elite, iki arkadaşınızla beraber takım kurarak oynadığınız Left 4 Dead tarzı, Alien sürülerine karşı koyduğunuz eğlenceli bir yapım. Alien filmlerindeki atmosferi oyunculara sonuna kadar yaşatmak isteyen Cold Iron Studios, bu işi kotarmış gibi gözüküyor. Alien filmlerindeki retro-futuristik teknolojik aletleri, loş ışıkla aydınlatılmış koridorları, asit yüzünden erimiş metal yüzeyleri, büyük CRT ekranları, buhar sızdıran boruları gördükçe kendinizi adeta filmde gibi hissedeceksiniz.

 


Tavanlarda yürüyen, havalandırma deliklerinden çıkıp sinsice arkanıza yaklaşan, karanlıkta neredeyse hiç gözükmeyen oldukça hızlı Xenomorphlara karşı karşıya gelince kendinizi çaresiz hissetmeniz kaçınılmaz olacak. Xenomorphların hareketleri, davranış biçimleri ve saldırı taktikleri inanılmaz gözüküyor. Farklı şekillerde mutasyona uğramış Xenomorphları da unutmamak gerek. Oyunda Katanga'nın yörüngesine giren USS Endeavour gemisinde, bir askeri canlandırıyorsunuz. Oyun boyunca toplam 11 farklı tip Xenomorph ile karşılaşacaksınız.
 Aynı Left 4 Dead'te olduğu gibi oldukça büyük ve zor ölen, asit tüküren, üstünüze atlayıp sizi etkisiz hale getiren özel Xenomorphlar ile Aliens: Fireteam Elite biraz daha renkleniyor. Üstelik Alien filmlerindeki ikonik silahları kullanabilmeniz de cabası. Oyunda şimdilik dört farklı sınıf karakterden birini seçebileceksiniz ancak ilerleyen zamanlarda yeni mesleklerin geleceğini belirtmekte fayda var. PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X and Series S platformlarında çıkacak olan Aliens: Fireteam Elite, arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz oldukça eğlenceli bir oyun olacak gibi duruyor. Çığlıklar eşliğinde Xenomorph sürülerine karşı koymak istiyorsanız, 24 Ağustos’u beklemek zorundasınız.