Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
23/01/2021

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood oyunu hakkında merak edilenler

4 Şubat'ta satışa çıkacak Werewolf: The Apocalypse – Earthblood oyununda kurda veya devasa korkunç canavar Crinos'a dönüşebilen güçlü bir Garou olan Cahal olacaksın.

Korku temalı masaüstü rol yapma oyunları denince akıllara ilk gelen oyunlardan birisi, kurt adamların ve vampirlerin güç için savaştıkları “World of Darkness” serisinin büyük bir parçası olan “Werewolf: The Apocalypse” olacaktır. 1992'de ilk sürümü çıktığı günden beri masaüstü rol yapma oyuncularının zihinlerine kazınan bir dünyaya sahip olan Werewolf: The Apocalypse, “Earthblood” ile şimdi de bilgisayar ve konsollara adım atıyor.
 


Werewolf: The Apocalypse – Earthblood oyununun hikayesi, bir kurt adam olan Cahal'ın etrafında dönüyor. Yanlışlıkla sürüden birisini öldüren ve ceza olarak sürgüne yollanan eko-terörist Cahal, doğayı hiçe sayarak yok eden Pentax şirketine karşı bir savaş başlatır. Kurt, insan ve kurt adam formları arasında geçiş yaparak üstlendiği görevleri, karşınıza çıkan bulmacaları çözerek ve tabii ki kötü adamları döverek oyunculara kurt adam olmanın hazzını veren Earthblood, üçünü şahıs kamerası ile oynanan bir tek kişilik rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkıyor.
 


Oyunda her formun farklı bir oynanış stili bulunuyor. Kurt formunda iken etrafınızı keşfedecek, düşmanlarınızı gözetleyecek ve gizlice ilerleyebileceksiniz. İnsan formunda ise kimse kurt adam olduğunuzu anlamayacak ve NPC'ler ile etkileşime geçip makineleri kullanabileceksiniz. Kurt adam formunda da bütün öfkenizi etrafı kan gölüne çevirerek dindirebileceksiniz. Cahal'ın öfkesi, çevre kirliliği ve insanların açgözlülüğü ile büyüyerek durdurulamaz noktaya geldiğinde çılgına dönerek daha da güçlenecek ve ancak kimin masum kimin suçlu olduğuna aldırmadan, etrafında yaşayan kimse kalmadığı zaman dinebilecek.Unreal 4 motorunu kullanan Werewolf: The Apocalypse - Earthblood, RPG ögeleri içeren aksiyon oyunları tutkunları için biçilmiş bir kaftan. Kim kana susamış dev bir kurt adam olarak kötü adamlara dehşet saçmak istemez ki? 4 Şubat'ta raflarda yerini alacak olan Werewolf: The Apocalypse - Earthblood PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC'de oynanabilecek.