Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
08/10/2020

Tüm yıl heyecanla beklenen FIFA 21, 9 Ekim'de satışa çıkıyor

FIFA 21 için bekleyiş sona erdi. FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 21'in 9 Ekim'de satışa çıkıyor. FIFA 21'deki en dikkat çekici ilerleme, oyuncuların yapay zekasının gelişmesi yönünde kaydedilmiş.

Spor oyunlarının yeni versiyonları, her yıl daha gelişerek ve gerçekçilik oranı artarak oyuncularla buluşmaya devam ediyor. EA'in artık futbol simülasyonu olarak bile adlandırabileceğimiz yeni FIFA'sı FIFA 21, 9 Ekim'de tüm platformlarda aynı anda çıkıyor. FIFA 21'deki en dikkat çekici ilerleme, oyuncuların yapay zekasının gelişmesi yönünde kaydedilmiş. Mesela defans yeteneği çok yüksek bir oyuncu, bir forvet ile karşı karşıya geldiğinde, serinin önceki oyunlarına nazaran yeteneklerini daha iyi sergileyebiliyor. Yeni top sürme dinamikleri sayesinde teke tek kalınan anlarda esnek ve seri çalım hareketleri sergilemek artık daha kolay.
 


Aynı konuya paralel olarak kalecilerin kaleye yakın pozisyonlardaki gücü ve golü önleme yeteneği biraz daha geliştirilmiş. Kalecilerden bahsetmişken, kafa gollerinin de FIFA 20'ye göre daha gerçekçi ve tutarlı olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak oyundaki tüm atak ve defans dengesi artırılmış. FIFA 21, 9 Ekim'den yaklaşık iki ay sonra Microsoft ve Sony'nin yeni konsolları Xbox Series X ve PS5 için de piyasaya sürülecek. Bu noktada en heyecan verici gelişme, PS5'in yeni gamepad'inin özellikleri ile FIFA 21'in buluşması. PS5'in yeni gamepad'inde bulunan "haptic feedback", yani gelişmiş titreşim ve geri bildirim özelliği ile FIFA 21'i oynarken attığınız her pası, şutu ve çalımı parmaklarınızın ucunda hissetmenizi sağlayacak.
 

Güzel haberlerden  biri de karakter davranışlarının daha önce hiç bir spor oyununda olmadığı kadar gerçekçi olacağı. Futbolcuların, zaman kazanmak için 89. dakikada serbest vuruş öncesi dizliklerini düzeltmeleri gibi doğal ve ince ayrıntıları görebileceğiz. EA, en sonunda hayranlarını dinledi ve FIFA 21 kariyer modu da geliştirilen bölümler arasına girdi. Simule edilmiş maçlarda serbest atış ve penaltılar gibi önemli noktaları kendimiz oynayabileceğiz. Son olarak EA'in güzel bir haberi var. Eğer FIFA 21'i Playstation 4 ya da Xbox One için aldıysanız, bu konsolların yeni versiyonları çıktığında oyunu hiçbir ücret ödemeden tekrar download etme şansına kavuşuyorsunuz.