Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
08/10/2020

Star Wars: Squadrons oyunu hakkında merak edilenler

Star Wars evrenini seven ve o evrende TIE Fighter ya da X-Wing uçurmak isteyen hayranların kalbini 12'den vuracak olan yeni EA oyunu Star Wars: Squadrons, 2 Ekim'de satışa çıktı.

Günümüzün uzay savaş simülasyonlarına yol gösteren X-Wing vs TIE Fighter'dan bu zamana hayranlarının özlemle beklediği Star Wars temalı bir uçuş simülasyonu en sonunda Ekim'de bilgisayarlarımız ve konsollarımızda olacak. Electronic Arts, Star Wars: Squadrons ile klasiklere dönüş yapıyor ve Lucas Arts'ın başlattığı efsaneyi devam ettirmeye kararlı gözüküyor. Squadrons, Battlefront ya da Jedi Fallen Order oyunları gibi büyük bütçeli bir yapım değil. Bu da fiyatının diğer oyunlara göre daha düşük olacağı, microtransactions ve DLC olmayacağı manasına geliyor. Bu sene EA'in tek spor oyunu olmayan oyunu Squadrons olacak. EA, eski Star Wars oyunlarının hayranlarını dinleyip ortaya çekişmeli bir oyun koyuyor.
 5 vs 5 oynanan Squadrons'ta ister New Republic ister Imperial tarafında savaşın, bu tür oyunlardan almanız gereken hazzı kesinlikle alacaksınız. Tek kişilik oyun modunun eski klasikler gibi zor olacağını, çekişmeli savaşlar olacağını düşünüyoruz. Savaş uçaklarını kokpitleri ise, her uçağa göre farklılık gösteriyor ve bu her uçakta farklı görüş açıları, farklı konsollar demek. Kokpitinizi hologramlar ya da bubbleheadler ile süsleyebiliyorsunuz. Squadrons, arcade ile hardcore simülasyon arasında bir oynanışa sahip olacak. Motorlar, kalkanlar ve silahlarımız ile ilgilenirken, takım arkadaşlarımız ile haberleşip, taktikler yapıp, karşı takımı yoketmeye çalışacaksınız. Bu arada VR sahiplerini heyecanlandıracak süprizlerden biri de oyunun VR versiyonun çıkacak olması. Cross platform desteği sunan oyunu Playstation 4, Xbox One, Steam, Origin ve Epic Gamas Store'dan alıp hep beraber oynayabileceğiz. 280 TL fiyatı ile piyasaya 2 Ekim'de çıkan Star Wars: Squadrons, bu aya damgasını vuracak oyunlardan biri olacak gibi gözüküyor.