Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
07/07/2021

Sıkı bir RPG oyunu olacak Chernobylite, 28 Temmuz’da satışa çıkıyor

Çernobil faciasını konu edinen Chernobylite oyunu, oyuncuları zorlu koşulları olan topraklara, yan, radyasyon ile mutasyona uğramış doğaüstü yaratıkların arasına atacak.

Get Even ve Painkiller Hell and Damnation oyunlarının yapımcısı The Farm 51’in son projesi olan Chernobylite, sıkı bir RPG oyunu. Adından da anlaşıldığı gibi Çernobil faciasını tema alan oyun, oyuncuları zorlu koşulları olan topraklara, radyasyon ile mutasyona uğramış doğaüstü yaratıkların arasına atıyor. Sadece tek kişilik oyun modu olan Chernobylite, Unreal Engine 4 grafik motoru kullanıyor.

 Oyun, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S sistemlerinde oynanabilecek. Birinci kişi görüş açısından oynanacak Chernobylite, RPG ve korku ögeleri de barındırıyor. Hikaye modunda vereceğiniz kararlar farklı sonuçlar doğurabiliyor ve dünya sizin seçtiğiniz kararlar doğrultusunda değişebiliyor. Bulabileceğiniz malzemelerin azalması, takım arkadaşlarınızın ölmesi, vereceğiniz farklı bir kararın farklı düşmanlar ortaya çıkarması gibi hayati değişiklikler oyunu zorlaştırabiliyor.
 

 

 


Chernobylite, oyuncuları dünyasını keşfetmek için teşvik edecek. Etraftan topladığınız malzemeler ile envai çeşit yeni silahlar ve zırhlar üretebileceksiniz. Hikayede tanıştığınız ancak pek güven uyandırmayan kişiler ile takımlar kurabilecek, hayatta kalma savaşınızı sağlama almaya çalışacaksınız. Korku temalı hayatta kalma oyunlarını seviyorsanız, Chernobylite kesinlikle kaçırmamanız gereken oyunlardan biri. 28 Temmuz’da PC’ye çıkacak Chernobylite, kısa süre sonra konsollarda da yerini alacak.