Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
07/11/2020

Sevilen FPS oyunu XIII 10 Kasım'da yeniden PC ve konsollarımıza konuk oluyor

Yayınlandığı dönemde çizgi roman tarzındaki oynanışıyla büyük ilgi çeken FPS oyunu XIII, 10 Kasım'da yıllar sonra tekrardan PC ve konsollarımıza konuk oluyor.

İlk kez 2003’te piyasaya çıkan XIII, kültler arasına giren bir FPS aksiyon oyunu. Yayınlandığı dönemde çizgi roman tarzındaki oynanışıyla büyük ilgi çeken XIII’nin 2020 versiyonu, 10 Kasım’da satıştaolacak. “XIII” adında, kimliği olmayan bir adamı oynayacağınız oyun, sayısız şaşırtmaca ve ters köşe olacağımız anlarla dolu tek kişilik hikayesi ile gelecek. Adını veren Belçika asıllı çizgi romana kıyasla oyun bütünüyle elden geçiriliyor ve eşsiz bir hücre gölgelendirmesi ile geri geliyor. Böylelikle çok oyunculu modu ile şiddetli savaşların eğlencesi devam edecek. PC, Xbox One, PlayStation 4 ve Switch'e çıkacak olan XIII, tam olarak 1 sene gecikme ile piyasaya çıkıyor.
 

Oyunda hikaye, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sheridan'ın suikaste uğraması ile başlıyor. Doğu Yakasında ıssız bir sahilde, yaralanmış ve hafızanızı kaybetmiş bir şekilde oyuna başlıyorsunuz. Kim olduğunuza dair tek ipucu ise göğsünüzde olan XIII dövmesi ve bir anahtar. Aynı Jason Bourne gibi kim olduğunuzu unutmuş olsanız bile profesyonal bir dövüşçü gibi reflekslere sahip olduğunuzu keşfettiğinizde ortalık karışmaya başlıyor. Geçmişinizi araştırmak için çıktığınız yolda, Amerika Birleşik Devletleri başkanının ölümünde nasıl bir rol oynadığınızı keşfedip, ülkenin görüp görebileceği en kapsamlı komplo teorisini ortaya çıkarmaya çalışacaksınız. İnsanları canlı kalkan olarak kullanabildiğiniz, elinize geçirdiğiniz objeleri düşmanlara karşı kullanabildiğiniz bir dövüş sistemi olan oyunun yeni versiyonunda bu özelliklerin korunması bekleniyor. Bakalım yeni versiyonu ile XIII zamanında gösterdiği başarıyı yakalayabilecek mi?