Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
08/11/2018

RPG severlerin heyecanla beklediği Fallout 76 ile ilgili tüm detaylar

Tüm zamanların en beğenilen RPG serilerinden birinde yeni dönem başlıyor. 14 Kasım’da piyasaya çıkacak olan Fallout 76’yı tüm yenilikleriyle masaya yatırıyoruz


Fallout serisinden herhangi bir oyun oynamadıysanız dert etmeyin. Bu oyun, en eski Fallout gediklileri için bile benzersiz ve yeni bir deneyim sunmak için hazırlandı. 14 Kasım’da piyasaya çıkacak olan Fallout 76, tıpkı World of Warcraft gibi çoklu oyuncu desteği içeren yepyeni bir içeriğe sahip olacak. Fallout 76, tüm serinin öncesinde yer alan bir zaman diliminde geçeceği için serinin hikayesine dair bir şey bilmenize de gerek yok. Fakat siz yine de bu oyunu severseniz eski Fallout oyunlarına da mutlaka bir şans verin.


Vault 76’ya hoş geldiniz! Burası, nükleer savaş öncesi insanların sığındığı barınaklardan biri. Nükleer savaş tüm dünyayı perişan etmiş ve dünya Wasteland’e dönüşmüş durumda. Aradan geçen 25 yılda radyasyon seviyesi düşünce, Vault 76’nın sakinleri de medeniyeti yeniden kurmak için sığınakları terk ediyor. Sığınaktan dışarı attığınız ilk adımla birlikte Fallout 76 dünyasında istediğinizi yapmakta özgürsünüz!
Fallout 76, serinin tarihinde ilk kez çoklu oyunculu deneyimine odaklanıyor ve milyonlarca Fallout hayranını, birbirleriyle kaynaştırmayı hedefliyor. Fallout, serinin ilk günlerinden beri her daim tek kişilik bir macera olarak varlığını sürdürdüğünden Fallout 76 tam anlamıyla bir yeni dönem habercisi olarak da kabul ediliyor. Yeni Fallout oyununda yalnız olmadığınız gibi dörder kişiden oluşan mini çeteler de kurabileceksiniz! Oyun, yeni Fallout oyuncuları için oldukça taze bir deneyim sunacak ancak özellikle de Fallout 3’ten beri seriyi takip eden oyunseverlerin V.A.T.S. adı verilen nişan alma sisteminin yeni haliyle nasıl başa çıkacakları merak konusu. Serinin diğer oyunlarında V.A.T.S. sistemine geçtiğiniz anda oyunun hızı yavaşlıyor ve rakibinizin istediğiniz noktasına nişan alabiliyordunuz. Fallout 76'da zaman yavaşlaması ortadan kalkıyor ve V.A.T.S. sistemi tarihinde ilk kez eşzamanlı bir deneyim haline geliyor. Bu şartlar altında oyuncuların bu sistemi pek sık kullanmayacağını tahmin etmek zor değil!


Fallout 4’ü oynayanlar oyunun devasa dünyasını iyi hatırlarlar. Oyuna 100 saate yakın gömüldüğümüz halde haritada halen ayak basmadığımız yerler kaldığını görmüştük. Fallout 76'nın oyun haritası, Fallout 4'ün tam dört katı büyüklükte olacak! Yani içinde kaybolmamız fazlasıyla muhtemel. Oyun, ABD'nin Batı Virginia bölgesinde yer alan Appalachia bölgesinde geçecek. Daha önceki oyunlarda olduğu gibi Fallout 76'da da Batı Virginia eyaletinin simge yapıları aynen oyuna aktarılacak. Üstelik bölgenin şehir efsanelerinden etkilenilerek iki devasa mutant düşman da oyun dünyasında avlanmak için sizleri bekliyor olacak. Mothman ve Flatwoods canavarlarıyla karşılaştığınızda bu satırları anımsayacağınıza eminiz.


Fallout, her zaman olduğu gibi karakterinizi arzu ettiğiniz şekilde geliştirebilmek adına size pek çok opsiyon da sunacak. SPECIAL adı verilen bu sistemde oyunda topladığınız deneyim puanlarının karşılığı olarak karakterinize belli özellikler ekleyeceksiniz ve bu sayede tamamen sizin oyun deneyiminize özgü avantajlarla donatılmış bir kahramanınız olacak. Öte yandan Fallout 76’da etrafta gördüğünüz karakterlerin hiçbiri bilgisayar kontrolünde olmayacak. Fallout 76’da yaratıklar ve mutasyon geçirmiş karakterler haricinde gördüğünüz herkes gerçek bir oyuncu tarafından yönetilen gerçek karakterler olacaklar. Tıpkı Fallout 4'te olduğu gibi Fallout 76’da da kendi barınağınızı inşa edebileceksiniz. Bu barınak tamamen sizin profilinize kayıtlı olacak ve oyundan çıktığınız anda kaybolup, yeniden oyuna döndüğünüzde sizle birlikte haritadaki yerini alacak.


Bu arada Fallout serisinin adını aldığı nükleer patlamaların artık sizin kontrolünüzde olduğunu biliyor muydunuz? Elbette oyun keyfinize göre atom bombaları fırlatmanıza izin vermiyor ancak oyunun dünyasında gizlenmiş olan nükleer bomba kodlarını bulabilirseniz, yakınınızdaki bir bölgeye nükleer bomba atabileceksiniz! Bunu yaptığınızda o bölgedeki tüm yerleşim birimleri yıkılacak ve radyasyonun etkisiyle hem mutasyon geçiren yeni canlılar hem de daha önce giremediğiniz yeni mekanlar açığa çıkacak. O sebeple elinizi korkak alıştırmayın!