Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
14/11/2020

Playstation 5'in ilk oyunlarından Godfall hakkında merak edilenler

PlayStation 5'in çıkış oyunlarından biri olan Godfall, cesur şövalyeler ve gizemli büyülerle dolu ışıltılı bir fantezi evreninde geçen yepyeni bir yeni nesil looter-slasher oyunu.

Counterplay Games tarafından geliştirien Godfall, PlayStation 5 için açıklanan ilk oyunlardan biri ve son zamanlarda adını oldukça duyduğumuz bir yapım. PlayStation 5 Future of Gaming etkinliğinde tanıtılan Godfall, yakın dövüş ve özel büyü güçlerinizi birleştirip eşsiz hareketlerle düşmanlarınızı yok ederek ilerlediğiniz bir slasher oyunu. Fantastik bir dünyada geçen Godfall, ister tek oyunculu, ister arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz co-op modu ile eğlenceli saatler sunacağa benziyor. Yıkılmanın eşiğine gelmiş fantastik bir dünya olan Aperion, Toprak, Su, Hava ve Ruh olarak dörde bölünmüştür. Yüce Şövalye Birliği'nin son kalıntılarından biri olarak sizin göreviniz her yere yayılmış olan yadigarları korumak ve kıyameti önlemektir.
 


Godfall oyununda Kullanacağınız beş farklı silah ve size özel güçlerinizi veren 12 zırh ile karakteriniz farklı mesleklere bürünebiliyor. Bu sayede kendine özgü bir karakter yaratıp havanızı atabiliyorsunuz. Zırh parçaları oyunda büyük bir öneme sahip. Farklı büyülere farklı zırh parçaları ile kavuşacaksınız. Yakın dövüşlerde, size yapılan saldırıyı savuşturup karşı atağa geçebiliyor ve bunu büyülerle güçlendirebiliyor olmanız oyunun akıcı dövüş sitemini adeta görsel bir şölene çeviriyor. PlayStation 5'in gelişmiş gamepad’leri ile canavarlar ile yüz yüze dövüşürken saldırılarınız daha gerçekçi hissedileceğini belirten Counterplay Games, oyunun oynanabilirliğinin Monster Hunter serisinden esinlendiğini de ekliyor. PS5'e özel olan Godfall, PC'de Epic Games mağazalarında da boy gösterecek. XboX sahipleri ise biraz daha beklemek zorunda kalabilirler. Belirli ülkelerde 12 Kasım'da, bütün dünya genelinde ise 19 Kasım'da oyuncuların karşısına çıkacak olan Godfall, bu tür oyunları sevenler için kaçırılmaz bir fırsat.

Oyun dünyasındaki macerasına 2008'de başlayan LittleBigPlanet serisi, Sackboy: A Big Adventure ile döndü.