Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
06/09/2021

PlayStation 5 ve PC platformlarında oynanabilecek Deathloop, nasıl bir oyun?

Arkane Studios'un yetenekli ellerinden çıkan aksiyon macera oyunu Deathloop, 14 Eylül'de raflardaki yerini alıyor. PlayStation 5 ve PC platformlarında oynanabilecek olan Deathloop, radarımızda.

Bethesda'nın yayıncısı olduğu, Dishonored ve Prey gibi efsanevi oyunların arkasındaki isim olan Arkane Studios'un yetenekli ellerinden çıkan aksiyon macera oyunu Deathloop, 14 Eylül'de raflardaki yerini alıyor. 1960'ları andıran görseller, zaman döngüsü ile birleşince ortaya oldukça ilgi çekici bir oyun çıkmış gibi görünüyor. Aynı gün içerisinde sıkışıp kalmış olan kiralık katil Colt'u yönlendirecek oyuncular, hapsoldukları zaman döngüsünden kurtulmak için The Visionaries adlı sekiz kişilik bir kiralık katil grubunu yok etmeye çalışacaklar. The Visionaries'in üyelerinden biri olan Julianna ise, Colt'un zaman döngüsünden kaçmaması için elinden geleni arkasına koymayacak.

 PlayStation 5 ve PC platformlarında oynanabilecek olan Deathloop'ta ilk yapmanız gereken şeylerden biri suikast için bilgi toplamak. Gündüz, öğlen, akşamüstü ve gece olarak dört farklı zaman dilimine sıkışan farklı mekanlarda oyuncular, ipuçlarını toplamaya çalışacaklar. Öldüğünüz zaman elinizdeki silahları ya da malzemeleri kaybetmeniz olası ancak edindiğiniz bilgiler sizinle kalacak. Örneğin, ölmeden önce öğrendiğiniz kasanın şifresini daha sonraki döngülerde kullanabiliyorsunuz. Asıl amacın The Visionaries ekibini aynı yerde ve aynı zamanda toplayıp hepsini bir kerede ortadan kaldırmak olduğu için oyuncuların işi pek de kolay değil. Döngüler arasında zaman kısıtlamamasının olmaması oyuncuları daha iyi taktikler bulmaya, keşfetmeye ve olası en iyi sonuçları alacak planlar yapmaya mecbur kılıyor. Oyuncuları düşünmeye iten ve taktiklerini değiştirip farklı şekillerde oynamalarını isteyen oyunlar artık pek fazla yok. Deathloop, bu eksikliği giderip bu tür oyunların tekrar yayılmasını sağlayacak güçte bir oyun gibi duruyor.