Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
27/05/2021

Orta Çağın acımasız savaş meydanları Chivalry 2 oyununda sizleri bekliyor

2012 yılında piyasaya sürülen Chivalry: Medieval Warfare'ın devam oyunu olan Chivalry II, 8 Haziran'da oyunseverlerle buluşuyor. Orta Çağın acımasız savaş meydanları için kılıçlarınızı kuşanın!

Orta Çağ savaşlarını birinci elden yaşamak için inanılmaz bir ortam sunan 2012 tarihli Chivalry, ikinci oyunu ile piyasayı yıkmaya geliyor. Torn Banner Studios'un becerikli ellerinden çıkan Chivalry 2'nin yayımcıları Tripwire Interactive ve Deep Silver, serinin yeni oyununu PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için hazırlıyor. İlk oyunun oyuncular üzerindeki heyecan uyandırıcı etkisi, diğer oyun geliştiricilerinin de dikkatini çekerek For Honor ve Mordhau gibi Chivalry benzeri oyunların piyasada kendine yer edinmesine yol açmıştı. Yıllar sonra Chivalry 2, bir süreliğine Mordhau'ya devrettiği tahtını geri alabilecek mi hep birlikte göreceğiz.
 


Chivalry 2, kısaca anlatmak gerekirse, zırhınızı silahınızı kuşandığınız ve karşı takımı yakın dövüş silahları ile alt etmeye çalıştığınız bir FPS. Gerçekçiliğe önem veren ve oldukça zor olan oyunda, kale savaşlarından meydan muharebelerine kadar birçok farklı ortamda savaşacaksınız. Üstelik hançerden kılıca, mızraktan dev tokmağa envai çeşit yakın dövüş silahının yanında, yay ve arbalet gibi uzun menzilli silahları da kullanabileceksiniz. Kale savaşlarında mancınık ya da toplarla savaşa ayrı bir renk katabileceksiniz. Savaş alanına girdiğinizde ise rakibinizi özenle seçmeniz, yanlardan ya da arkanızda düşman bırakmamanız hayati değer taşıyor. 64 kişinin aynı anda savaştığı muharebelerde dikkatli olmazsanız, kafanız uçup yere düşen cesedinizin yanına konabiliyor. Oynaması oldukça zevkli ancak uzmanlaşması bir hayli zor olan Chivalry 2, 8 Haziran'da piyasaya sürülüyor.