Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
02/06/2021

Nintendo Switch oyunu Game Builder Garage ne zaman çıkacak?

Nintendo, oyunseverlerin kendi oyunları yarattıkları Game Builder Garage oyununu 11 Haziran'da satışa çıkarıyor. Game Builder Garage’da kullanıcılar kendi oyununu programlayabilecek ve hatta bu oyunları paylaşabilecek.

Nintendo Switch, son projesi Game Builder Garage'ı yakın zamanda tanıtmıştı. 11 Haziran'da satışa çıkacak olan Game Builder Garage, adından da anlaşıldığı gibi, kendi oyunlarınızı yapabildiğiniz bir oyun. Son zamanlarda büyüklerin ağzından düşmeyen “kod öğren” lafını manasızlaştıran yapımlardan biri olan Game Builder Garage, her yaştan insanın kolaylıkla oynayabileceği bir oyun olarak dikkat çekiyor. Gelişmiş ülkelerde orta okul seviyesindeki öğrencilere artık yazılım dersleri veriliyor. Sınıfta öğretmenin anlattığı dersten çok daha eğlenceli bir öğrenme yöntemi olması, çocukları ve gençleri Game Builder Garage'ın sonsuz dünyasına çekecek gibi gözüküyor.
 


Oyun, türünün ilki olmasa da şimdiye kadar en çok ses getirecek yapımlardan biri olarak değerlendiriliyor. Oldukça basit görünen ara yüzü ile öğrenmenizi kolaylaştıran bir yapıya sahip olan Game Builder Garage, Nintendo EPD tarafından yapılıyor. Nintendo EPD, yani Nintendo Entertainment Planning & Development, Nintendo'nun en önemli bölümlerinden biri. Eğlence Analizi ve Geliştirme ile Yazılım Planlama ve Geliştirme bölümlerinin birleşimi ile kurulan bir oluşum. Kısacası oyuncuların isteklerini ve beklentilerini inceleyip bu yönde oyunlar yapmayı amaçlayan bir bölüm. Game Builder Garage, Nintendo EPD imzalı en önemli proje diyebiliriz. Kişilere kendi hayal dünyasını başka insanlara sunma imkanı veren oyun, geleceğe açılan bir pencere bile olabilir. Hatta daha önce hiç duymadığımız oyun türleri bile Game Builder Garage sayesinde hayat bulabilir.