Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
06/09/2020

Marvel hayranları Marvel's Avengers ile aksiyona doyacak

En son Spider Man'in VR'a özel oyunuyla ses getiren Marvel, bu defa bütün Marvel Cinematic Universe karakterlerini bir araya getiren, heyecanın bir an bile durmadığı Marvel's Avengers ile oyun severleri selamlıyor.

Çizgi roman dünyası, hemen hemen her türlü görsel sanata ilham kaynağı olmaya son hızıyla devam ediyor. Özellikle Marvel, gerek sinema gerekse oyun sektöründe hız kesmeden şaheserler sunmayı sürdürüyor. Geçen sene Avengers: Endgame, box office'te gelmiş geçmiş en çok izlenen film ünvanını alınca, Marvel -Nintendo dışında- tüm platformlar için bu başarıya yakışır müthiş bir oyunla, Marvel's Avengers ile karşımıza çıkıyor.
 Captain America, Black Widow, Thor, Hulk, Iron Man ve Ms. Marvel (Captain Marvel) San Francisco'daki yeni üsleri için büyük bir kutlama düzenlerler. Artık sadece Avengers'ın kullanabileceği, Terrigan Kristali ile güçlendirilmiş Chimera ismindeki Helicarier'ı da bu kutlamada halka sunarlar. Ancak tabii ki Avengers'ın en büyük düşmanlarından biri olan Taskmaster, A-Day'i gölgelemek için elinden geleni yapar ve hain bir saldırıyla Golden Gate Köprüsü de dahil olmak üzere şehrin büyük bir kısmını yerle bir eder. Bu büyük çatışmada arkadaşlarını korumak için kendini feda eden liderleri Captain America hayatını kaybedince takım, darman duman olur. Üstüne yetmezmiş gibi bir de Chimera'ya güç veren Terrigen Kristali parçalanır ve dışarıya yaydığı kimyasallar nedeniyle çevredeki normal insanlara süper güçler verir. Beş yıl sonra, San Francisco yaralarını sarmaya devam ederken şehrin yönetimini ele geçiren suç örgütü A.I.M., süper güce sahip herkesi şehirden sürer. Artık süper güce sahip olmak yeni yönetime göre büyük bir suçtur. Her şey bu kadar umutsuz görünürken aniden tüm özgüvenini toplayan Pakistan asıllı bir Amerikalı Kamala Khan -diğer adıyla Ms./Captain Marvel-, süper güçlerini San Francisco'yu eski haline döndürmek ve Avengers'ı tekrar bir araya getirmek için kullanmaya karar verir. 
 Üçüncü sahıs kamerasıyla oynanan bir aksiyon/macera oyunu olan Marvel's Avengers, sürükleyici bir hikayeye ve arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz maksimum dört kişiye kadar destekleyen co-op modu dahil olmak üzere birçok multiplayer moda sahip. Ancak bu modlar, senaryo modunda birkaç bölümü bitirdikten sonra açılıyor. Oyunun ilk açıklandığı tarihten bu yana birçok oyun içi video ile dikkatleri üzerine çeken Marvel, Sony ile olan işbirlikleri sayesinde PlayStation 4 ve 5'e özel olarak Spider Man'in de oynanabilir karakterler arasında yer alacağını duyurdu. Ayrıca son haberlere göre Hawkeye, War Machine, She-Hulk ve Kate Bishop karakterleri de oyunda yer alacak. Tüm karakterlere level atlatarak çeşitli yetenek ve özellikler ekleyebildiğiniz oyunda sandıkların içinden çıkan zırh, silah, aksesuarlar ve çeşitli RPG öğeleri de bulunuyor.
 Marvel's Avengers'ta bu kadar fazla sayıda karakter olması seçim yaparken epey dikkatli olmanızı gerektiriyor. Mesela senaryonun bir bölümünde özellikle Black Widow'un dövüş stili ve özellikleri sizi başarıya götürecekken, başka bir bölümde Hulk'u seçmeniz daha avantajlı olacak. Yani oyunun büyük bir bölümünde hangi karakteri seçeceğiniz, sizin ana taktiğinizi belirleyecek. Multiplayer modlarda da karşı takımda dövüştüğünüz karakterlere göre anti karakterleri seçmeye özen göstermeniz gerekecek. Marvel's Avengers'ın dikkat çeken bir başka özelliği, oynadığınız karakterleri size en derinden, sanki o karaktermişsinizcesine hissettirmesi. Bu da karakterlerin olabildiğince gerçekçi bir şekilde oyuna aktarılmasının yararlarından biri.
 Oynanış stiliyle Destiny 2 ve Tom Clancy's Division 2'yi andıran Marvel's Avengers'ın yapımcı firması, özellikle Tomb Raider ve Final Fantasy serileriyle dünya çapında ün salmış Square Enix. Marvel's Avengers'ın böylesine büyük bir firmanın elinden çıkmasının en büyük avantajı, oyuna düzenli olarak ek paketlerin ve yeni karakterlerin eklenecek olması. Haliyle devamlı yeni eklenen içeriklerle oyundan bir an olsun sıkılmayacaksınız. Ağustos'ta beta'sı açılan oyun, medya tarafından değerlendirilmeye ve olumlu eleştriler almaya başladı. Tam sürümü bu yıl 4 Eylül'de tüm mecralarda satışa sürülecek olan oyunun, Avengers'a ilgi duymayanların dahi oynamak isteyeceği bir yapım olacağını düşünüyoruz. Arkadaşlarınızla beraber bir takım halinde oynamanın da büyük bir keyif olacağını tahmin ettiğimiz Marvel's Avengers'ı sırf Captain America'nın kanını yerde bırakmamak için bile oynayabilirsiniz.