Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
26/09/2020

Londra sokaklarını ele geçireceğiniz Watch Dogs: Legion, 29 Ekim'de çıkıyor

Pandemi nedeniyle çıkış tarihi 29 Ekim'e ertelenen Watch Dogs: Legion ile kendinizi adeta 1984 romanını hatırlatan bir atmosferde bulacaksınız ve Londra’da direniş ateşini yakacaksınız.

Watch Dogs serisi üçüncü oyunu ile geri dönüyor. İlk iki oyun Şikago ve San Francisco'da geçmişti; Ubisoft bu sefer hepimizi Londra'ya götürüyor. 29 Ekim'de piyasaya çıkacak olan Watch Dogs: Legion’ı PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynayabileceğiz. Yakın bir gelecekte Londra çöküşün eşiğindedir ve insanlar artık sürekli kendilerini gözetleyen hükümetlerden, yozlaşmış askeri şirketlerden, güçlü suç örgütlerinden bıkmış, usanmış ve var olan sistemde büyük bir değişiklik istemektedirler. Bu dava ve devrim uğruna savaşacak insanlar bulup, karşılık verme sırası ise artık sizde olacak!
 


Watch Dogs: Legion’ın daha önce hiç görülmemiş bir şeyi gerçekleştirdiği kesin. Londra'da etrafta gördüğümüz her NPC'yi ekibimize katıp oynayabileceksiniz. Bu open-world oyundaki her bir karakteri seçip oynayabileceğimiz manasına geliyor ve bu karakterlerin geçmişi, kişilikleri, özelikleri farklı olduğu için oyunculara birbirinden özgün takımlar oluşturabilmesi için fırsatlar sunuyor. Online olarak ise arkadaşlarınızla 4 kişilik takımlar kurup, co-op görevlerleri tamamlayabiliyor, günlük görevlerle zaman geçirebiliyor ve birbirinden zor engellere karşı gelmeye çalışıyorsunuz.Ubisoft, eski oyunlara nazaran bu oyunda araç kontrollerini de geliştirmiş. Watch Dogs 2'de araçlar sanki havada süzülüyormuş gibi hissettirirken, Legion bu konuda çok daha iyi olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca hack sistemi -eski oyunlarda olduğu gibi- telefon, drone, araçlar, serverlar ve şehir altyapısını hackleyebilmemize olanak tanıyarak, bulunduğunuz ortamdan kaçmanıza, ya da düşmanları gafil avlamanıza yardımcı oluyor. Ubisoft'un ciddi olduğu bir nokta da şehir modellemesi. Watch Dogs: Legion'ın Londra'sında göreceğiniz tanıdık yapılar Westminster Sarayı, Big Ben ve Londra Köprüsü olacak. Scooterınızı alıp bu mekanları gezmek bile eğlenceli olacağa benziyor. Ubisoft, Watch Dogs: Legion'ın oynanış sistemine gösterdiği özeni, hikayesine de göstermiş ise ortaya zevkle ve uzun zaman oynayabileceğimiz bir oyun çıkmışa benziyor.