Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
27/01/2021

Korsan temalı rol yapma oyunu King Of Seas hakkında merak edilenler

18 Şubat’ta piyasaya çıkacak korsan temalı rol yapma oyunu King Of Seas, karşılaştığınız gemileri batırıp ganimet ele geçirmeye çalışacağınız son derece eğlenceli bir yapım.

Korsan temalı aksiyon rol yapma oyunlarına rağbet gün geçtikçe artıyor. 18 Şubat’ta PC, Playstation ve XBox için için çıkacak King Of Seas de bu oyunlardan biri olacak gibi duruyor. Açık denizin getirdiği özgürlük hissi, bitmeyen maceraların heyecanı ve deniz yolculuğundaki romantizm ile evlerin içine sıkışıp kaldığımız bugünlerde King Of Seas pek çok kişiye ilaç gibi gelecek. Oyunun adında geçen kral kelimesi sizi yanıltmasın, karakter yaratma ekranında ister erkek ister kadın bir korsan yaratabiliyoruz. Oyunun geneli gemimizi yönetmekle geçiyor. İzometrik kamera açısına sahip olan King of Seas'te karşılaştığımız gemileri toplarla eskitip, batırmaya ve ganimet ele geçirmeye çalışacaksınız.
 


Oyunun RPG yönünün ağır bastığı yer ise, geminizin özellikleri ile satın alacağınız silahların farklı güçlere ve zayıflıklara sahip olması. Genç oyuncuların canını sıkacak bir nokta ise eğitim görevleri bittikten sonra oyuncuya tamamen özgürlük verilmesi olabilir. Yeni nesil oyunlarda görevinizin nerede olduğunu gösteren işaretlere alıştıktan sonra King of Seas, genç oyunculara biraz zor gelebilir. Karakter tasarımları ve ana ekrandaki görseller gayet başarılı; çizim stili korsan temalı bu oyun için tam oturmuş diyebiliriz.
 


Oyunun genel grafikleri ise biraz çizgi film tadında ve oldukça renkli. King of Seas'in en güzel yanlarından biri de yapacağınız her hareketi dikkatli düşünmeniz gerektiği. Önünüze gelen herkese saldırırsanız korsan avcıları peşinizi bırakmıyor. Seçeceğiniz rota, hava koşullarından ya da coğrafik koşullardan dolayı size zorlu zamanlar yaşatabiliyor. Her yeni oyuna başladığınızda sizleri bambaşka bir dünya ve farklı olasılıkların beklediği King Of Seas'in rogue-like RPG oyunlarını seven herkes için göz ardı edilemeyecek bir oyun olduğunu düşünüyoruz.