Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
10/05/2019

John Wick kendi video oyununa kavuşuyor

John Wick, iki yıl aradan sonra John Wick 3: Parabellum filmiyle salonlara dönerken, aksiyon odaklı strateji oyunu John Wick Hex, ilk fragmanıyla karşınızda. 


Ölen eşinin hediye ettiği köpeğin gangsterler tarafından öldürülmesinin ardından geride bıraktığı kanlı dünyaya geri dönmek zorunda kalan eski bir tetikçinin hikayesini anlatan John Wick, 2014'te vizyona girmiş ve sinemaseverler tarafından beğeni ile karşılandı. Hollywood'un son yıllarda kotardığı en sağlam aksiyon filmi olarak kabul edilen bu zımba filmin 2017'de devamı çekilmiş ve John Wick iki filmle toplamda 260 milyon dolar gişe hasılatı göstererek önemli bir başarı yakalamıştı. Hollywood’un yıllar geçtikçe ucuzlayan ya da süper kahramanlaşan aksiyon yapımlarına attığı realist dayak sayesinde adını milyonlara ezberleten John Wick, yeni filmi John Wick: Chapter 3 Parabellum’la, 17 Mayıs’ta sinemalarda olacak. Bu aksiyon fırtınası izlemeyi dört gözle beklerken, br aksşyon strateji oyunu olan John Wick Hex'ten de ilk fragman geldi.

 

Thomas Was Alone ve Volume gibi indie oyunlara imza atan Mike Bithell'un imzasını taşıyan aksiyon odaklı bu strateji oyununda dövüş aksiyonlarının filme yakın olması için John Wick’in yaratıcı ve dublör ekibiyle de çalışılmış. Oyunun yayıncısı Good Shepherd Entertainment, oyunda yapılan her bir hamlenin filmden bir sahneyi yaşıyormuş gibi hissettirececeğini müjdeliyor.  Oyunda ilerledikçe yeni silahlar, kıyafetler ve konumların kilidi açılacak. Cephaneniz ise sınırlı olacak. John Wick Hex'te filmin aktörlerinden Ian McShane ve Lance Reddick‘in seslendirmeler yapacak. Keanu Reeves ile ilgili bir açıklama ise henüz yapılmadı. Çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmayan John Wick Hex, PC, Mac ve konsollarda olacak. “Aksiyonla yoğurulmuş satranç” olarak tanımlanan bu oyunu son derece metak ettik doğrusu.