Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
06.03.2020

Ghost of Tsushima, 26 Haziran'da Türkçe altyazı seçeneğiyle satışa çıkıyor

Sony Interactive Entertainment, Sucker Punch tarafından PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen Ghost of Tsushima (Tsuşima’nın Hayaleti) oyununun 26 Haziran'da Türkçe altyazılı olarak piyasaya çıkacağını açıkladı.

Sony Interactive Entertainment bünyesinde çalışan ve sadece Playstation için oyun üretmesiyle tanınan ünlü stüdyo Sucker Punch, uzun yıllardır süren suskunluğunu adeta bir samuray kılıcıyla ikiye bölercesine bozuyor. Yaklaşık 10 yıldır Infamous serisi çatısı altında yayınlanan oyunlara imza atan firma, yepyeni oyunu Ghost of Tsushima ile oyun meraklılarını feodal Japonya’nın en kanlı dönemine götürecek. Bu kanlı oyunda, yaşadığı Tsushima adası Moğol ordusu tarafından istila edilen samuray Jin’in macerasını yaşayacağız. Jin, karşısındaki vahşi Moğol savaşçılarıyla savaşabilmek için samurayların onurlu dövüş taktiklerini bırakıp adeta bir hayalete, rakiplerine kan kusturan bir ninjaya dönüşmek zorundadır! Tüm Tsushima adasında serbestçe gezebileceğiniz, yepyeni taktikler öğrenirken adadaki direnişin liderine dönüşeceğiniz ve düşmanları kılıcınızla terbiye edeceğiniz bu muazzam oyunun atmosferi bize Akira Kurosawa’nın samuray filmlerini hatırlattı. Zaten Sucker Punch yapımcıları da bu oyunu oluştururken Yojimbo filminden etkilendiklerini gizlemiyorlar. Açık dünyada geçen aksiyon macera oyunu, geniş kırsal bölgeler ve tepelerce uzanan tarlalardan, huzur dolu tapınaklara, eski ormanlara, çetin dağlara ve köylere kadar, adadaki yaşamın çeşitliliğini sergileyen müthiş bir görsel zenginlik sunuyor.
 Sony Interactive Entertainment, Sucker Punch tarafından PlayStation®4’e özel olarak geliştirilen Ghost of Tsushima (Tsuşima’nın Hayaleti) oyununun 26 Haziran’da Türkçe altyazılı olarak piyasaya çıkacağını açıkladı. Ghost of Tsushima için standart sürümün yanında iki farklı fiziksel sürüm de açıklandı. Special Edition; oyunun metal kutusunun yanı sıra oyun içi kullanılabilir Hero of Tsushima maskesi ve kılıç skin’i, Charm of Hachiman’s Favor, bir teknik puan, Director’s Commentary ve dijital mini sanat kitabı içeriyor. Oyunun koleksiyon sürümü olan Collector’s Edition ise oyunda giyilen maskenin figürünü içeriyor. Ayrıca fiziksel olarak bir savaş flaması olan ve oyunda da görülebilen Sashimono ile Japonya’nın geleneksel paketleme kumaşı olan Furoshiki de koleksiyon sürümünün içerisinde yer alıyor. Bu sürümü alan oyuncular ayrıca oyunun metal kutulu versiyonuna, Dark Horse tarafından üretilen 48 sayfalık fiziksel mini sanat kitabına ve kumaşa basılan oyun haritasına sahip olacak. Dijital olarak ise Jin için özel at, eğer, maske, kılıç ve zırh içeren Hero of Tsushima görsel seti, Charm of Hachiman’s Favor ve bir teknik puanı olmak üzere oyun içi içerikleri, Samurai PS4 dinamik teması, dijital mini sanat kitabı ve oyunun dönemin Japonya’sını anımsatmak için titiz çalışan ekibin hazırlıklarını da gösteren Director’s Commentary içeriği bulunuyor.